scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜୋର୍ ଧରିଲା ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି, ‘ସ୍ପିକ୍ ଆଉଟ୍ ଫର୍ ମେଡିକାଲ କଲେଜ୍’ ନାଁରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କ୍ୟାମ୍ପେନ୍

6/12/2020 at 12:09 PM

ଭଦ୍ରକ, ୦୬୧୨ଭଦ୍ରକରେ ମେଡ଼ିକାଲ କଳେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବା ବେଳେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ ହୋଇପାରୁ ନହିଁ । ବିଗତ ଦିନ ମାନଙ୍କରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଯୁବଛାତ୍ର, ରାଜନୈତିକ ଦଳ, ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ, ଧାରଣା, ରାସ୍ତାରୋକ, ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସଫଳ ମିଳିଲା ନାହିଁ ବରଂ ଅନ୍ୟତ୍ର ଜିଲ୍ଲାରେ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ ହେବ ବୋଲି ଆନୁସାଙ୍ଗିକ ଘୋଷଣା ହେଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ଭଦ୍ରକରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ବିରୋଧ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି ।

ଏବେ ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ସ୍ପିକ ଆଉଟ ଫର ଭଦ୍ରକ ମେଡିକାଲ କଲେଜ କ୍ୟାମ୍ପେନ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରତି ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ବିନା କୌଣସି ନେତୃତ୍ୱରେ ବା ସଙ୍ଗଠନରେ ନିଜର ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ସହ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିପାରିବେ l ତେବେ ସ୍ପିକ ଆଉଟ ଫର ଭଦ୍ରକ ମେଡିକାଲ କଲେଜ କ୍ୟାମ୍ପେନର ସଂଯୋଜକଙ୍କ କହିବା କଥା ଯେ,  ଏହି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ କୌଣସି ପରିଶ୍ରମ, ସମୟ, ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ନ କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ବୃହତ ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବବୃହତ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ ରେ ସାମିଲ ହେବା ।

କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ସଙ୍ଗଠନ ବା କୌଣସି କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ବା ସାମାଜିକ ସଙ୍ଗଠନ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ପଛରେ ବା ସାମ୍ନାରେ ନାହାଁନ୍ତି ।   ଏହା ସମସ୍ତ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ବାସୀଙ୍କ ନିଜସ୍ୱ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏବଂ ନିଜେ ଯୋଦ୍ଧା ହୋଇ ନିଜ ଦାବୀ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା । ଏହି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନରେ କୌଣସି ସମୟ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ନାହିଁ । ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ସେତେ  ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲୁରହିବ ଯେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ ହୋଇନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts