AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହିପିଣ୍ଡା ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦନ୍ତା ମୃତଦେହ ଠାବ, ହାତୀକୁ ମାରି ନେଇଗଲେ ଦାନ୍ତ
  • ||
  • MKCG ମେଡିକାଲ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ଦୁର୍ଘଟଣା: ସ୍କୁଟି-କାର୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଦୁଇ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାତିରେ ପାରଦ କମିବ ଓ ଶୀତ ବଢ଼ିବ, ଦିନରେ ସ୍ୱାଭାବିକଠାରୁ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା
  • ||
  • ତୋଲକୋଇ: ଦନ୍ତା ଆକ୍ରମଣରେ ହାତୀଛୁଆର ମୃତ୍ୟୁ, ଜଙ୍ଗଲରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||

ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ଜୋର୍ ଧରିଲା ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି, ‘ସ୍ପିକ୍ ଆଉଟ୍ ଫର୍ ମେଡିକାଲ କଲେଜ୍’ ନାଁରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କ୍ୟାମ୍ପେନ୍

6/12/2020 at 12:09 PM

ଭଦ୍ରକ, ୦୬୧୨ଭଦ୍ରକରେ ମେଡ଼ିକାଲ କଳେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଥିବା ବେଳେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ ହୋଇପାରୁ ନହିଁ । ବିଗତ ଦିନ ମାନଙ୍କରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଯୁବଛାତ୍ର, ରାଜନୈତିକ ଦଳ, ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ତରଫରୁ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ, ଧାରଣା, ରାସ୍ତାରୋକ, ଦସ୍ତଖତ ଅଭିଯାନ ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସଫଳ ମିଳିଲା ନାହିଁ ବରଂ ଅନ୍ୟତ୍ର ଜିଲ୍ଲାରେ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ ହେବ ବୋଲି ଆନୁସାଙ୍ଗିକ ଘୋଷଣା ହେଲା । ଏହାକୁ ନେଇ ଭଦ୍ରକରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ବିରୋଧ ମଧ୍ୟ ହେଉଛି ।

ଏବେ ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ସ୍ପିକ ଆଉଟ ଫର ଭଦ୍ରକ ମେଡିକାଲ କଲେଜ କ୍ୟାମ୍ପେନ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରତି ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ବିନା କୌଣସି ନେତୃତ୍ୱରେ ବା ସଙ୍ଗଠନରେ ନିଜର ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ସହ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିପାରିବେ l ତେବେ ସ୍ପିକ ଆଉଟ ଫର ଭଦ୍ରକ ମେଡିକାଲ କଲେଜ କ୍ୟାମ୍ପେନର ସଂଯୋଜକଙ୍କ କହିବା କଥା ଯେ,  ଏହି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ କୌଣସି ପରିଶ୍ରମ, ସମୟ, ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ନ କରି ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାର ବୃହତ ସ୍ୱାର୍ଥକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା ପାଇଁ ସର୍ବବୃହତ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ ରେ ସାମିଲ ହେବା ।

କୌଣସି ରାଜନୈତିକ ସଙ୍ଗଠନ ବା କୌଣସି କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ବା ସାମାଜିକ ସଙ୍ଗଠନ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ପଛରେ ବା ସାମ୍ନାରେ ନାହାଁନ୍ତି ।   ଏହା ସମସ୍ତ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ବାସୀଙ୍କ ନିଜସ୍ୱ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏବଂ ନିଜେ ଯୋଦ୍ଧା ହୋଇ ନିଜ ଦାବୀ ପୂର୍ଣ୍ଣ କରିବା । ଏହି ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନରେ କୌଣସି ସମୟ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ନାହିଁ । ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ସେତେ  ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲୁରହିବ ଯେତେ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ସ୍ଥାପନ ହୋଇନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts