ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ଚଳିତ ସପ୍ତାହରେ ଗଠନ ହେବ ଶିବରାଜ ସିଂହଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ : ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତୁଲସୀ ସିଲାଭାଟ ଓ ଗୋବିନ୍ଦ ସିଂହ ରାଜପୁତ !

16/04/2020 at 11:04 AM

ଭୋପାଳ ୧୬/୦୪ : ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ନିଜ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ ଗଠନ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି | କୋଭିଡ-୧୯ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳକୁ ଛୋଟ ରଖିବାକୁ ବିଚାର କରାଯାଉଛି | ଏଥିରେ ୬ ରୁ ୧୦ ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ କରାଯିବ | କେନ୍ଦ୍ର ବିଜେପିରୁ ଏହା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଦିନେ ଦୁଇଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂହ ଚୌହାନ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ସହ ଅଲଗା ଅଲଗା ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି | କିଛି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସଂଗଠନ ସହ ଆଲୋଚନା କରିବେ | ଦିଲ୍ଲୀରୁ ସବୁଜ ସଂକେତ ମିଳିବା କ୍ଷଣି ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ ଗଠନ ହେବ |

କୋଭିଡ-୧୯ ଯୋଗୁଁ ସମାନ୍ତରାଳ ଭାବରେ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି, ଯେପରିକି ଗହମ କ୍ରୟ ଆଦି | ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ଶିକ୍ଷା, ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ନାଗରିକ ଯୋଗାଣ, କୃଷି ଏବଂ ସହଯୋଗ, ପଞ୍ଚାୟତ, ଅର୍ଥ ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟିକ ଟ୍ୟାକ୍ସ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ରହିବେ ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିବ | ସେଥିପାଇଁ ଛୋଟ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ ଗଠନ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି | ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ଗୋଷ୍ଠୀରେ ପୂର୍ବତ୍ତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତୁଳସୀ ସିଲାବଟ ଓ ଗୋବିନ୍ଦ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି |

ଅପରପକ୍ଷରେ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୋପାଳ ଭାର୍ଗଭ, ନରୋତ୍ତମ ମିଶ୍ରା, ରାମପାଲ ସିଂହ, ବିଜୟ ଶାହ, ଗୌରୀ ଶଙ୍କର ବିସେନ ଏବଂ ମୀନା ସିଂହଙ୍କ ନାଁ ରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି | ତା’ଛଡା କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିସାହୁଲାଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି | ଛୋଟ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ଦଳିତ କୋଟରେ ତୁଳସୀ ସିଲାବଟ ରହିବେ ଏବଂ ଆଦିବାସୀ କୋଟରୁ ବିସାହୁଲାଲଙ୍କୁ ମଉକା ମିଳିପାରେ |

   Related Posts