scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବାର୍ଥଡେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିରେ ଭୟଙ୍କର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୬ ଶ୍ରମିକ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ

8/12/2023 at 11:24 PM

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପୁଣେରେ ଥିବା ଏକ କାରଖାନାରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ। ନିଆଁ ଏତେ ଭୟାନକ ଥିଲା ଯେ ଭତରକୁ ଯିବା ଅସମ୍ଭବ ଥିଲା। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଯୋଗୁଁ ୬ ଜଣ ଶ୍ରମିକ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ପୁଣେର ପିମ୍ପରି ଚିଞ୍ଚୱାଡ ସହରରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପିମ୍ପରି ଚିଞ୍ଚୱାଡର ତଲବେଡ ଅଞ୍ଚଳର ଥିବା ବାର୍ଥଡେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ ଗୋଦାମରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା।

ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ସମଗ୍ର ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଥିଲା। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୮ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସମସ୍ତଙ୍କୁ ନିକଟସ୍ଥ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। କାହିଁକି ଓ କିପରି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି ତାହାର ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି। ପୋଲିସ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ତଦନ୍ତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଏହାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

କାରଖାନାରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା, ଏହା ପରେ ୮ ଅଗ୍ନିଶମ ଗାଡି ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ​​କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳକୁ ବହୁତ ବିଳମ୍ବ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଯଦିଓ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ନିଆଁକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଆଣିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା ହୋଇପାରିନଥିଲା। ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ଯେ କିଛି ଶ୍ରମିକ ଭିତରେ ଫସି ରହିପାରନ୍ତି।

ସୂଚନା ମୁତାବକ, ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ବାହାରକୁ ଆସିଥିବା କାରଖାନାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା। କାରଖାନା ବେଆଇନ ଭାବେ ଚାଲୁଥିଲା। ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଏଠାରେ ଫାୟାର୍ କ୍ରାକର ତିଆରି କରାଯାଉଥିଲା। ଗୋଦାମର ମାଲିକ ଏବଂ ପରିଚାଳକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଉଛି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି କାରଖାନାରେ ଜନ୍ମଦିନର ମହମବତୀ ତିଆରି କରାଯାଇଥିଲା। ଜନ୍ମଦିନରେ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳିତ ଏହି ମହମବତୀ ଉଜ୍ଜଳ ଆଲୋକ ଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏହି ଜନ୍ମଦିନର ମହମବତୀ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟି ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ  କାଳ ପାଲଟିଲା।

   Related Posts