scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଢେଙ୍କାନାଳ ସହର କୋରିଆଁରେ ଚାନ୍ଦା ନଦେବାରୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ

14/10/2018 at 10:48 PM

ଢ଼େଂକାନାଳ;୧୪/୧୦- ଚାନ୍ଦା ନଦେବାରୁ ଫାର୍ସା ଚୋଟ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣରେ ପାଣି ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ମାଲିକ ଗୁରୁତର । ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ କଯକ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ। ଢେଙ୍କାନାଳ ସହର କୋରିଆଁ ବାଏପାସ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା ଚାନ୍ଦାକୁ ନେଇ ଜୁଲମ ।ଚାନ୍ଦା ଜୁଲମକୁ ନେଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ  ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ  ପକ୍ଷରୁ  ଆଡ଼ଭାଇଜରି ଜାରି କରାଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଜାନ୍ଦା ଜୁଲମ କମିନାହିଁ । ଏପରି ଏକ ଘଟଣା ଢେଙ୍କାନାଳ ସହରରେ ଆଜି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା ଚାନ୍ଦା ନଦେବାରୁ ସହରର କୋରିଆଁ ବାଏପାସ ନିକଟରେ ଥିବା ଗଙ୍ଗୋତ୍ରୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜରସ ନାମକ ଏକ ପାଣି ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ମାଲିକ ରାକେଶ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ମରଣାନ୍ତକ  ଆକ୍ରମଣର  ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ସ୍ଥାନୀୟ  ବସ୍ତିର  କତେକ  ଯୁବକ ରାକେଶଙ୍କୁ  ଲୁହା ରଡରେ  ମାଡ ସାଙ୍ଗକୁ ଫାର୍ସା ଚୋଟରେ ହାଣି ଗୁରୁତର କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଚିକତ୍ସା ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଢେଙ୍କାନାଳ ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାଓ ପରେ କଟକ ଏସସିବିକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି । ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ତାଙ୍କ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରିକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଜୁଆଙ୍ଗସାହିର କତେକ ଯୁବକ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂଜା ଚାନ୍ଦା ମାଗି ଯାଇଥିଲେ । ମାତ୍ର ତାଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ କୋରିଆଁ ଛକ ପୂଜା ପ୍ରତିଷ୍ଟାନ ନେଉଥିବାରୁ ସେ ତାଙ୍କୁ ଚାନ୍ଦା ଦେବାକୁ ମନା କରିଥିଲେ । ପରେ ସେ ପାଖ ହଟେଲକୁ ଖାଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସେହି ଯୁବକମାନେ ଏପରି ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଗୁରୁତର ରାକେଶ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଏ ସଂପର୍କରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଟାଉନ ଥାନାରେ ରାକେଶ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପାଲଟା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ତେବେ ଟାଉନ ପୁଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଢେଙ୍କାନାଳ ଟାଉନ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । 

   Related Posts