scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

‘ଆଜି ବି ପୁରା ଭାରତ ମୋତେ ଘୃଣା କରୁଛି’, ୪ବର୍ଷ ପରେ ଧୋନିଙ୍କ ରନ୍ଆଉଟ୍‌ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ଗୁପ୍ଟିଲ୍‌

28/11/2023 at 1:10 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୮।୧୧ : ୪ ବର୍ଷ ପରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଲେ ମାର୍ଟିନ ଗୁପ୍‌ଟିଲ୍‌ । ୨୦୧୯ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ସେମିଫାଇନାଲ୍‌ରେ ରନ୍‌ଆଉଟ୍‌ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ମାର୍ଟିନ ଗୁପ୍‌ଟିଲ୍‌ । ଧୋନିଙ୍କ ରନ୍‌ଆଉଟ୍‌ ଲାଗି ଆଜି ଯାଏଁ ମୁଁ ପରିଣାମ ଭୋଗୁଛି ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ସେମି ମୁକାବିଲା ଖେଳାଯାଉଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଗୁପ୍‌ଟିଲ୍‌ଙ୍କ ଏକ ଥ୍ରୋରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି ରନ୍‌ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲେ । ଆଉ ଭାଙ୍ଗି ଚୁର୍‌ମାର୍‌ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଦୀର୍ଘ ୪ ବର୍ଷ ପରେ ସେହି ରନ୍‌ଆଉଟ୍‌ ନେଇ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟର ମାର୍ଟିନ୍‌ ଗୁପ୍‌ଟିଲ୍‌ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧୋନିଙ୍କ ରନ୍‌ଆଉଟ୍‌ ଲାଗି ଯାଏଁ ମୋତେ ଘୃଣା କରୁଛନ୍ତି। ଏପିରିକି ଆଜି ଯାଏଁ ମୋତେ ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଇମେଲ୍‌ ଆସୁଛି ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୧୯ରେ ସେମି ମୁକାବିଲାରେ ମୁଁ ଫିଲ୍ଡିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ମୋ ପାଖକୁ ଆସିଥିଲା ବଲ୍‌ । ମୁଁ କେଉଁ ପଟକୁ ଥ୍ରୋ ମାରିବା ପାଇଁ କିଛି ନଭାବି କିପର ସାଇଟ୍‌କୁ ମାରିଥିଲି । ଆଉ ଏହି ଥ୍ରୋ କିପର ହାତକୁ ଯିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ସିଧା ଓ୍ୱିକେଟ୍‌ରେ ବାଜିଥିଲା । ଆଉ ଧୋନି ରନ୍‌ଆଉଟ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ଶେଷରେ ଆମ ଟିମ୍‌ ସେମି ମୁକାବିଲା ବିଜୟୀ ହୋଇ ଫାଇନାଲରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିଥିଲା ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ସେମିମୁକାବିଲାରେ ଭାରତ-ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ଥିଲା । ଏଥିରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ୍‌ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୩୯ ରନ୍‌ କରିଥିଲା । ଆଉ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ୨୨୧ ରନ୍‌ କରିବାକୁ ହିଁ ସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲା । ଶେଷରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ ସେମିରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟର୍ଣ୍ଣିଂ ପଏଣ୍ଟ ଥିଲା ଧୋନିଙ୍କ ରନ୍‌ ଆଉଟ୍‌ । ଶେଷରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଟିମ୍‌କୁ ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ପରାସ୍ତ କରି ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିଆନ୍‌ ହୋଇଥିଲା । ୨୦୧୯ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ତାଜ୍‌ ପିନ୍ଧିଥିଲା ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍‌ ।

   Related Posts