AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ହେଲେ ମାର୍କ ବାଉଚର, ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୩ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ଵ

16/09/2022 at 4:57 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଆଇପିଏଲର ଆଗାମୀ ସଂସ୍କରଣ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛି। ଦଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପୂର୍ବତନ ବରିଷ୍ଠ ଓ୍ଵିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟସମାନ ମାର୍କ ବାଉଚରଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି। ବାଉଚର ନିକଟରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵ କପ୍‌ ପରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳର କୋଚ୍‌ ପଦ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ। ବାଉଚର ମୋହେଲ ଜୟବର୍ଦ୍ଧନେଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେବେ। ଜୟବର୍ଦ୍ଧନେଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପଦୋନ୍ନତି ଦେଇ ନିଜର ଗ୍ଲୋବାଲ ହେଡ୍ ଅଫ ପରଫର୍ମାନ୍ସ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛି।

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍‌ର ଦାୟିତ୍ଵ ମିଳିବା ପରେ ବାଉଚର କହିଛନ୍ତି, ଏମଆଇର ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହେବା ଏକ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ସୌଭାଗ୍ୟର କଥା। ଏକ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି ହିସାବରେ ତାଙ୍କର ଇତିହାସ ଏବଂ ଉପଲବ୍ଧି ତାଙ୍କୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ବିଶ୍ଵର ସମସ୍ତ କ୍ରୀଡାରେ ସବୁଠୁ ସଫଳ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି ଭାବେ ସ୍ଥାପିତ କରିଛି। ମୁଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପାଇଁ ତତ୍ପର ଏବଂ ଫଳାଫଳକୁ ସମ୍ମାନ କରେ। ଏହା ମହାନ ନେତୃତ୍ଵ ଏବଂ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଏକ ମଜବୁତ ୟୁନିଟ୍। ମୁଁ ଏହି ଗତିଶୀଳ ୟୁନିଟ୍ ସହ ନିଜର ଯୋଗଦାନ ଦେବାକୁ ତତ୍ପର ବୋଲି ମାର୍କ ବାଉଚର କହିଛନ୍ତି।

ଦଳର ମାଲିକ ଆକାଶ ଅମ୍ବାନୀ କହିଛନ୍ତି ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସରେ ମାର୍କ ବାଉଚରଙ୍କ ସ୍ଵାଗତ କରିବା ଖୁସିର ବିଷୟ।  ମଇଦାନରେ ନିଜର ବିଶେଷଜ୍ଞତା ସହିତ ଜଣେ କୋଚ୍ ହିସାବରେ ନିଜ ଦଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଅନେକ ବିଜୟରେ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିବା ସହିତ ମାର୍କ ଏବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କୋଚିଂ ସମୟରେ ବାଉଚରଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଚମତ୍କାର ରହିଛି। ୨୦୧୯ରେ ସେ ନିଜ ଦେଶର କୋଚିଂ ଦାୟିତ୍ଵ ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ। ତାଙ୍କ କୋଚିଂ ସମୟରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୧୦ଟି ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଛି। ଏଥିରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ୨-୧ରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ବିଜୟ ସାମିଲ୍। ସଂପ୍ରତି ଆଇସିସି ବିଶ୍ଵ ଟେଷ୍ଟ ଚାମ୍ପିଅନସିପର ପଏଣ୍ଟ ତାଲିକାରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦ୍ଵିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ସୀମିତ ଓଭରରେ  ବାଉଚରଙ୍କ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣରେ ଦଳ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨ଟି ଦିନିକିଆ ଏବଂ ୨୩ଟି ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି।

   Related Posts