ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ପୋଲିସ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରର ପ୍ରତିବାଦ, ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବନ୍ଦ ଡାକରା

21/12/2020 at 10:54 AM

ମାଲକାନଗିରି ୨୧।୧୨: ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ସୋମବାର ମାଓବାଦୀ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି । ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ୩ ଜଣ ମାଓବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ୨ ଜଣ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଉଠାଇ ଆଣିଛି । ହେଲେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସେମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇନଥିବା ନକ୍ସଲ ନେତା କୈଳାଶ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଅଧିକାର ଲାଗି ଲଢେଇ କରୁଥିବା ମାଓ ସଂଗଠନକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିବା ଲାଗି ଆନ୍ଧ୍ର ଓ ଓଡିଶା ପୋଲିସ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଉପରେ ବଳ ପ୍ରୟୋଗ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଆନ୍ଧ୍ର ଓଡିଶା ବର୍ଡର ସ୍ପେଶାଲ ଜୋନାଲ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଏହି ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି ।

ଚିତ୍ରକୋଣ୍ଡା ସ୍ବାଭିମାନ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଛାଡିଦେଲେ ଜିଲ୍ଲାର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବନ୍ଦ ଡାକରାର ପ୍ରଭାବ ପଡିନାହିଁ । ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ସ୍ବାଭିବିକ ଭାବେ ହେଉଥିବା ବେଳେ ଦୋକାନ ବଜାର ମଧ୍ୟ ଖୋଲା ରହିଛି । ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବନ୍ଦ ପାଳନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଆନ୍ଧ୍ର ଓ ଛତିଶଗଡ ସୀମାକୁ ସିଲ୍ କରାଯାଇ ସେଠାରେ କୁମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ଜାରି ରହିଛି ।

   Related Posts