ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଡବିଲ: ପୁରୁଣା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଯୁବକକୁ ଛୁରାମାଡ଼, ଅତର୍କିତ ଆକ୍ରମଣରେ ଆକବର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ଆରକିଟେକ୍ଟ, ଆର୍ଥିକ କାରବାର ନେଇ ହୋଇପାରେ ଜେରା
  • ||

ବିଜେପି ଆଡକୁ ଢଳୁଛନ୍ତି କି କ୍ୟାପଟେନ ? ଅମରିନ୍ଦରଙ୍କୁ ଅସଲ ଦେଶପ୍ରେମୀ କହିଲେ ମନୋହର, ବିଜଙ୍କ ସ୍ୱର ବି ବଦଳିଲା

26/09/2021 at 11:03 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୯ : ପଞ୍ଜାବର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦବୀ ଛାଡିବା ପରେ କ୍ୟାପଟେନ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କ ପ୍ରତି ବିଜେପିର କ୍ୟାପଟେନ ପ୍ରେମ ଜାଗ୍ରତ ହୋଇଛନ୍ତି । କ୍ୟାପଟେନ କଂଗ୍ରେସରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ ଭବ୍ୟ ସମାନ୍ନୀତ କରାଯାଇଛି । କୃଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ପଞ୍ଜାବ ଏବଂ ହରିୟାଣାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଯୁଦ୍ଧ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶେଷ ହୋଇଛି ।

କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନରେ କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ଭୂମିକା ବିଷୟରେ ସେ କିଛି କହିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ଲାଲ କହିଛନ୍ତି । ମନୋହର ଲାଲଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ହରିୟାଣା ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ବିଜ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସାରେ ଶତମୁଖ । କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ଦେଶପ୍ରେମୀ ଏବଂ ସିଦ୍ଧୁ ଦେଶଦ୍ରୋହୀ ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ଲାଲ ଶନିବାର ଏଠାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅମରିନ୍ଦର ସିଂଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ ।

ସିଏମ୍ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଅଧିକ ଭୂମିକା ଥିଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଆଉ ଏହି ପଦରେ ନାହାଁନ୍ତି, ତେଣୁ ମୁଁ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନରେ ତାଙ୍କ ଭୂମିକା ବିଷୟରେ କିଛି କହିବି ନାହିଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ହରିୟାଣାର ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ହୁଡା ମଧ୍ୟ କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ସମାନ ମାର୍ଗ ଅନୁସରଣ କରୁଛନ୍ତି । ଏତେ ବର୍ଷ ଧରି କଂଗ୍ରେସ ସଂଗଠନ ରାଜ୍ୟରେ ଦଳ ତିଷ୍ଠିପାରିଲା ନାହିଁ ।

ଯେଉଁଠାରେ ବିଜେପିର ନୂଆ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କ ଦଳ ଗଠନ କରିଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ବିଜେପି ସହିତ କଂଗ୍ରେସର କୌଣସି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ନାହିଁ । କ୍ୟାପଟେନଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରା ଦେଶର ହିତରେ ଥିବାବେଳେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ କେତେବେଳେ କଣ କୁହଛନ୍ତି ତାହା କେହି ବୁଝିପାରିବେନି ।

   Related Posts