scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମିଷ୍ଟର ପରଫେକ୍ଟନିଷ୍ଟଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ବିଜେପି ସାଂସଦ : କହିଲେ ଜନସଂଖ୍ୟା ଅସନ୍ତୁଳନ ପାଇଁ ଦାୟୀ ଆମିର ଖାନ୍

12/07/2021 at 10:31 AM

ମନ୍ଦୋସର ୧୨/୮: ନିକଟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଥିବା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଆମିର ଖାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ବିଜେପି ସାଂସଦ ସୁଧୀର ଗୁପ୍ତା । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶର ଜନସଂଖ୍ୟା ଅସନ୍ତୁଳନ ପାଇଁ ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ପରି ଲୋକମାନେ ଦାୟୀ । ସେ ଦୁଇଥର ବିବାହ କରି ୩ ସନ୍ତାନ ଛାଡିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ପତ୍ନୀ ରିନା ଦତ୍ତା ଦୁଇ ପିଲା ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ପତ୍ନୀ କିରଣ ରାଓ ତାଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ସହ ସେ କେଉଁଠାରେ ବୁଲିବେ ସେ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା ନାହିଁ ।

କିନ୍ତୁ, ଦାଦା ଆମୀର ତୃତୀୟ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଜେଲେଣି । ଆମୀର ଖାନଙ୍କ ପରି ଲୋକଙ୍କୁ ଅସବୁ କରିବାକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ । ବାସ୍ତବରେ ସାଂସଦ ଗୁପ୍ତା ଜନସଂଖ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଆଇନ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ । ଏହି ଆଇନ ପ୍ରଚାର କରୁଥିବାବେଳେ ସେ ଅଭିନେତା ଆମୀର ଖାନଙ୍କୁ ଅଣ୍ଡା ବିକ୍ରେତା ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ । ଜନସଂଖ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଆଇନର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପାଇଁ ଗୁପ୍ତା ପୂର୍ବରୁ ଓକିଲାତି କରିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦେଶରେ ସମ୍ବଳ ସୀମିତ ଏବଂ ଜନସଂଖ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ତେଣୁ ଜନସଂଖ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଆଇନ ଆବଶ୍ୟକ । ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଶେଷରେ ଆମକୁ ଦିନେ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ । ମୁଁ ଅନେକ ଥର ଦେଖିଛି ଯେ ଭାରତରେ ୧ ଇଞ୍ଚ ଜମି ବୃଦ୍ଧି ହୋଇନାହିଁ । ହେଲେ ଜନସଂଖ୍ୟା ୧୪୦ କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ନା ଅଭିବାଦନ କରାଯାଏ ନାହିଁ, କିମ୍ବା ଅଭିନନ୍ଦନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଏ ନାହିଁ ।

ଯଦି ତୁମେ ପଛକୁ ଦେଖ, ତେବେ ଭାରତର ବିଭାଜନ ଥିଲା । ସେହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନର ଜନସଂଖ୍ୟା ଅନୁଯାୟୀ ଅନେକ ଜମି ଚାଲିଯାଇଥିଲା। । ସେମାନେ କାହିଁକି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ପଛକୁ ଠେଲି ଦେଲେ, କିନ୍ତୁ ପ୍ରତିବଦଳରେ ନର୍ଲଜମାନେ ଜମି ଫେରାଇଲେ ନାହିଁ । ବିବାହର 15 ବର୍ଷ ପରେ ଆମୀର ଖାନ ଏବଂ କିରଣ ରାଓ ସେମାନଙ୍କ ଅଲଗା ହେବା ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ।

ଆମିର ଏବଂ କିରଣ ମିଳିତ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ଉଭୟ ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ମତି (ଆମିର ଖାନ କିରଣ ରାଓ ଛାଡପତ୍ର) ଦ୍ୱାରା ଛାଡପତ୍ର ବିଷୟରେ କଥା ହୋଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ଉଭୟ କହିଥିଲେ ଯେ ଉଭୟ ନିଜ ଜୀବନରେ ଏକ ନୂତନ ଅଧ୍ୟାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ, ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ନୁହେଁ ବରଂ ପିତାମାତା ଏବଂ ପରିବାର ଭାବରେ ।

   Related Posts