scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଅଙ୍ଗନବାଡି ସଂଘର ଅଭିନବ ପ୍ରତିବାଦ, ଧାରଣା ସ୍ଥଳରେ ବସାଇଲେ ମାଣ ଓ ଗାଇଲେ ଆଦିବାସୀ ଗୀତ

8/12/2022 at 3:11 PM

ନୀଳଗିରି ୦୮/୧୨: ୮ ଦଫା ଦାବୀ ନେଇ ଶତାଧିକ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କର୍ମୀ ଓ ସହାୟିକାଙ୍କ ଧାରଣା ଆଜି ୩ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ସିଡିପିଓ ଅଫିସ ଆଗରେ ବସିଛନ୍ତି ଧାରଣାରେ । ତେବେ ଆଜି ମାଣବସା ଗୁରୁବାର ହୋଇଥିବାରୁ ଧାରଣାସ୍ଥଳରେ ମହିଳାମାନେ କରିଛନ୍ତି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ।

କଳସ ବସାଇ ଦୀପଜାଳି ପୂଜାର୍ଚନା କରିବା ପରେ ଭୋଗଲଗାଇ ସିଡିପିଓ ଅଫିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ । ଏହାସହ ମାଣବସାଇ ଗାଇଥିଲେ ଲକ୍ଷ୍ମୀପୂରାଣ । ଏଭଳି ପ୍ରତିବାଦ କରି ସରକାରଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରୁଥିବା କର୍ମୀ କହନ୍ତି । ସରକାରୀ ମାନ୍ୟତା ଦାବି, ୫ହଜାର ଟଙ୍କା ମାସକୁ ପେନସନ ପ୍ରଦାନ, ଅଙ୍ଗନୱାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ମାସକୁ ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦରମା ଓ ସହାୟିକାଙ୍କୁ ମାସକୁ ୯ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦରମା ପ୍ରଦାନ, ମିନି ଅଙ୍ଗନୱାଡିକୁ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର କରାଯାଉ, ଜିକେଏସ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ବାଦ ଦେବା, ଗରମ ଖାଦ୍ୟର ମାନ ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବା ଭଳି ୮ ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଧାରଣା ଚାଲୁ ରହିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନରେ ନୀଳଗିରି ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ସଂଘର ଉପଦେଷ୍ଟା ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ସାମିଲ ହୋଇ ନିଜେ ପୂଜାକରି ସରକାର ଶୀଘ୍ର ଦୃଷ୍ଟି ଦେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ସଂଘର ସଭାପତି ମଧ୍ୟ ସରକାର ଦାବିଗୁଡିକ ମାନିବାକୁ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts