Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ମଶା କାମୁଡିବାରୁ ୩୦ ଅପରେସନ, ୪ ସପ୍ତାହ କୋମାରେ ରହିଲେ ବ୍ୟକ୍ତି

28/11/2022 at 10:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମଶାକୁ ନେଇ ଆଜିକାଲି ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତେ ଚିନ୍ତିତ ରହୁଛନ୍ତି । ରାତିର ନିଦ ଛଡାଇ ନେଇ ଯାଉଛି ମଶା । ବେଳେବେଳେ ମଶାଙ୍କ କେବଳ ଗୋଟିଏ କାମୁଡା ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥରୁ ସୁସ୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଇଥାଏ । କିଛି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଯେଉଁ ଜୀବଜନ୍ତୁମାନେ ମଣିଷର ଜୀବନ ନିଅନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଶା ସବୁଠୁ ଉପରେ ରହିଛି । ତେବେ ଏହାରି ଭିତରେ ମଶା କାମୁଡାର ଏପରି ଏକ ଖବର ସାମନାକୁ ଆସିଛି ଯାହା ଜାଣିଲେ ଆପଣଙ୍କ ହୋସ୍ ଉଡିଯିବ।  

ମଶାଙ୍କ କାମୁଡାରେ ହେଉଥିବା ଅନେକ ରୋଗ ବିଷୟରେ ଆପଣ ଶୁଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ମଶା କାମୁଡାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୪ ସପ୍ତାହ ଯାଏ କୋମାକୁ ଚାଲିଯିବା କେବେ ଶୁଣି ନଥିବେ । ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ୩୦ ଅପରେସନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ଜର୍ମାନୀର ସେବେଷ୍ଟିୟନ ରୋଟସଚକଙ୍କୁ ଏସିଆନ ଟାଇଗର ପ୍ରଜାତିର ମଶା କାମୁଡିଥିଲା ଏବଂ ସେ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରେ ପଡ଼ିଥିଲେ ।

ରୋଡରମାର୍କ ନିବାସୀ ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ସେବେଷ୍ଟିୟନ ରୋଟସଚକଙ୍କୁ ଏସିଆନ ଟାଇଗର ପ୍ରଜାତିର ମଶା କାମୁଡିବା ପରେ ତାଙ୍କ ରକ୍ତରେ ବିଷ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା । ଡେଲି ଷ୍ଟାରର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ଏହାପରେ ତାଙ୍କ କିଡନୀ, ହୃତପିଣ୍ଡ ଏବଂ ଫୁସଫୁସ କାମ କରିବା ବନ୍ଦ କରିଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ଫ୍ଲୁ ପରି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖା ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ଶେଯରୁ ଉଠି ପାରି ନଥିଲେ । ତାଙ୍କର ବଞ୍ଚିବା ବି ମୁସ୍କିଲ ହୋଇପାଡିଥିଲା ।

ସେବେଷ୍ଟିୟନଙ୍କ ବାମ ଜଙ୍ଘରେ ସେରାଟିଆ ନାମକ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା ଏବଂ ଅଧା ଜଙ୍ଘ ଖାଇ ଦେଇଥିଲା । ପରେ ଏସିଆନ ଟାଇଗର ମଶା କାମୁଡି ଥିବା ଡାକ୍ତର ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ଡାକ୍ତରମାନେ ସେବେଷ୍ଟିୟନଙ୍କ ଶରୀରରେ ୩୦ ଅପରେସନ କରିଥିଲେ । ଗୋଡର ଦୁଇଟି ଆଙ୍ଗୁଠି ମଧ୍ୟ କାଟିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା । ସେ ୪ ସପ୍ତାହ ଯାଏଁ କୋମା ରହିଥିଲେ । ଆଇସିୟୁରେ ତାଙ୍କୁ ରଖାଯାଇ ଡାକ୍ତରୀ ଟିମ ଚିକିତ୍ସା କରାଇଥିଲେ।

   Related Posts