oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

କନିଆଁ ବଦଳରେ ରୁଟି ବେଲୁଥିବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଦେଲେ ଯୁବକ, ଠକାମିର ହେଲେ ଶିକାର, ଠକିଦେଲା ମଧ୍ୟସ୍ଥି

25/12/2020 at 3:57 PM

ଜୟପୁର, ୨୫୧୨ରାଜସ୍ଥାନର ଯୋଧପୁରରେ ଏକ ଫିଲ୍ମ ଭଳି ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଏଠାରେ ବିବାହ କରି ଜଣେ ଯୁବକ ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହା ସେତେବେଳେ ଜଣା ପଡିଲା ଯେବେ ମହିଳାଜଣଙ୍କ ୪ ଦିନ ପରେ ବରକୁ ସତ ଜଣାଇଥିଲେ । ନବବଧୂ ଜଣଙ୍କ ନିଜ ବାପଘରକୁ ଯାଇ ଫୋନଯୋଗେ ବରକୁ ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇଥିବା କହିଥିଲେ । ଏପରିକି ସେ ବିବାହରେ ରୁଚି ବେଲିବାକୁ ଆସିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇ ବିବାହ କରିଦିଆଗଲା ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ ।

ଏହାସବୁ ଶୁଣି ବର ଉମେଦ ସିଂଙ୍କ ହୋସ୍ ଉଡିଯାଇଥିଲା । କାରଣ ଯୁବକଜଣଙ୍କ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୋନ୍ ନେଇ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ଏବେ ସେ ପୋଲିସର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ଧାରା ୪୨୦, ୪୦୬ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଡିସେମ୍ବର ୫ରେ ଉମେଦ ସିଂ ଙ୍କ ଘରକୁ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ନେଇ ମଧ୍ୟସ୍ଥି ଗଙ୍ଗା ସିଂ ଓ ନାଗୋରର କିଛି ଲୋକ ଆସିଥିଲେ । ଗଙ୍ଗା ତାଙ୍କର ଜଣେ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଯୁବତୀଙ୍କ କଥା କହିଥିଲେ । ପରେ ଉମେଦଙ୍କ ମାମୁ ଓ ଭାଇ ଝିଅ ଦେଖିବାକୁ ନାଗୋର ଯାଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ କନ୍ୟା ପିଙ୍କୁ କବରଙ୍କ ହାତରେ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଇ ବିବାହ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

ଏହାପରେ ଗଙ୍ଗା କହିଥିଲେ ଯେ, ଯୁବତୀଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଭଲ ନାହିଁ । ପରେ ଉମେଦ ଏହା ଶୁଣି ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରେ ଡିସେମ୍ବର ୧୧ରେ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା । ଗଙ୍ଗା ଉମେଦଙ୍କୁ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ନାଗୋର ଆସିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଏହାସହ ବିବାହ ବାବଦରେ କାହାକୁ ନ ଜଣାଇବାକୁ ଗଙ୍ଗା କହିଥିଲେ । ଡିସେମ୍ବର ୧୧ରେ ଉମେଦ ବରଯାତ୍ରୀ ନେଇ ନାଗୋର ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରେ ଗଙ୍ଗା ବାହାନା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ । କନ୍ୟା ପରିବାରର କାହାର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଗଙ୍ଗା ଉମେଦଙ୍କୁ କହିଥିଲେ । ଏହାପରେ ବିବାହ ବିଳମ୍ବିତ ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପରେ ଯଥା ରୀତିନୀତିରେ ବିବାହ ହୋଇଥିଲା । ଉମେଦ ବିବହ କରି କନ୍ୟା ନେଇ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ । ଦେଖିଥିବା ଝିଅ ଓ ବିବାହ ହୋଇଥିବା ଝିଅ ଅଲଗା ହୋଇଥିଲେ ବି ଉମେଦ ଶାନ୍ତ ରହିଥିଲେ ।

ବିବାହର ୪ ଦିନ ପରେ କନ୍ୟା ନିଜ ବାପାଘରକୁ ଯାଇଥିଲେ । ସେଠାରୁ ସେ ଉମେଦଙ୍କୁ ଫୋନ କରି ଯାହା କହିଲେ ତାହା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଥିଲା । ନବବଧୂ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କ ନାମ କାନ୍ତା । ସେ ବିବାହରେ ରୁଟି ବେଲିବାକୁ ଆସିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଦେଇ କନିଆଁ ସଜାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଏକ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦୈନିକ ରୁଟି ବେଲିବାକୁ ମିଳୁଥିଲା । ଧମକ ଦେବା ପରେ ସେ ଭୟରେ ବିବାହ କରିଥିବା କହିଥିଲେ ।

ଏହି ମାମଲାରେ ପୀଡିତ ଉମେଦ ସିଂ ମଧ୍ୟସ୍ଥି ଗଙ୍ଗା ସିଂଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଯୋଧପୁର ମତୋଡା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ପୋଲିସ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି ।

   Related Posts