Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, odisha news,khabar odisha,news in oriya

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ : ୩ ଦିନ ହେଲା ନିଖୋଜ ଥିଲେ, ନଦୀରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ରାସ୍ତା ମଝିରେ ହୁତୁହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଗଲା କାର୍
  • ||
  • ବିନିକା : ଶେଷ ଦିନରେ ବି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ୍, ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ମୋବାଇଲ୍‌ରୁ ମୋବାଇଲ୍‌କୁ ଘୂରିବୁଲିଥିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୌଣସି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇନି : ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ସମେତ ୪ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖରୁ ମାଟ୍ରିକ୍ ଖାତା ଦେଖା, ଅପ୍ରେଲ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଫଳ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସରିଗଲା ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା, ଶେଷ ଦିନରେ ସବଜେକ୍ଟ୍ ଥିଲା ମ୍ୟାଥମାଟିକ୍ସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପଶ୍ଚିମା ଝଡ଼ର ପ୍ରଭାବ, ସକାଳୁ ସକାଳୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା
  • ||

ଫ୍ୟାଟ୍‌ ରୁ ଫିଟ୍‌ : ଦିନେ ୩୦୦ କେଜି ଓଜନର ଥିଲା ଶରୀର, ଏବେ ହ୍ରାସ କଲେ ୧୬୫

13/03/2023 at 1:08 PM

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୩।୦୩: ବର୍ତ୍ତମାନ ଏବେକା ଜୀବନରେ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ମୋଟାପଣ ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡୁଛନ୍ତି।, କିନ୍ତୁ ଆପଣ କଳ୍ପନା କରିପାରିବେ କି କାହାର ଓଜନ ୩୦୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ହୋଇପାରେ। ଆମେରିକାରେ ରହୁଥିବା ନିକୋଲାସ କ୍ରାଫ୍ଟ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ଓଜନ ୩୦୦ କିଲୋଗ୍ରାମ ଥିଲା। ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ‘ଟିକ୍ ଟକ୍‌ କରୁଥିବା ଟାଇମ୍ ବମ’ ବୋଲି କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଡାକ୍ତରମାନେ ବିଶ୍ଵାସ କରୁଥିଲେ ଯେ ନିକୋଲସଙ୍କ ଜୀବନ ଅଧିକ ଦିନ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଏକ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଯାହାକୁ ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଛନ୍ତି।

लोग हो जाते हैं हैरान

ନିକୋଲସ୍ କ୍ରାଫ୍ଟ ପାଇଁ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବା ସହଜ ନଥିଲା । ଏହି କାମ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଚାରି ବର୍ଷ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ମେଦବହୁଳତାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଫିଟ୍ ଅଛନ୍ତି । ସେ ୧୬୫ କିଲୋଗ୍ରାମ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିଛନ୍ତି।

फैट टू फिट की जर्नी

ନିକୋଲାସ୍ କ୍ରାଫ୍ଟ ନିଜକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କର ପୁରୁଣା ଫଟୋ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ସେ ପୂର୍ବରୁ ଏତେ ମୋଟା ଥିଲେ। ଏତେ ହ୍ରାସ ହେବା ଦେଖି ଲୋକଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଛି।

दादी की वजह से कम किया वजन

ନିକୋଲସ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅତ୍ୟଧିକ ଖାଇବା ପିଇବା ହେତୁ ତାଙ୍କର ଓଜନ ବଢିଥିଲା। ପିଲାମାନେ ସ୍କୁଲରେ ତାଙ୍କର ମଜାକ ଉଡାଉଥିଲେ। ଡାକ୍ତରମାନେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ଅଧିକ ହେବ ନାହିଁ। ନିକୋଲାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘରେ ତାଙ୍କ ଜେଜେମା ତାଙ୍କୁ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ପ୍ରେରଣା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଥିଲେ।

निकोलस ने ऐसे कम किया वजन

ଜେଜେମା’ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମଧ୍ୟ ସେ ହାର ମାନିନଥିଲେ । ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାର ଯାତ୍ରା ଜାରି ରଖିଥିଲେ। ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ନିକୋଲସ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କର ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସକୁ ବଦଳାଇ ଜଙ୍କ ଫୁଡ ଖାଇବା ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ । କେବଳ କ୍ୟାଲୋରୀକୁ ବାଲାନ୍ସ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts