AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା: ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଜଟଣୀ କନ୍ତିଆରେ ଫୁଟିଲା ବୋମା, ବ୍ୟବସାୟୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଲୁଛି ଗୋପାଳ ଗୁମର, ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଛି ମାରାଥନ ଜେରା
  • ||
  • ପାରାଦ୍ୱୀପ: ବାଇକ୍‌ ଓ କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଆହତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଥରୁଛି ଶିମିଳିପାଳ, ଉପର ବାର୍‌ହା କାମୁଡ଼ାରେ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ୪ଡିଗ୍ରୀ
  • ||

୪୦ ବର୍ଷ ତଳେ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ କରିଥିଲେ ହତ୍ୟା, ୭୪ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ୨୪ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ

2/12/2022 at 5:09 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୪୦ ବର୍ଷ ତଳେ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ମାମଲାରେ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ୨୪ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ମିଳିଛି । ୭୪ ବର୍ଷୀୟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ହାଇସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷକ କ୍ରିଷ୍ଟୋଫର ଡାଉସନଙ୍କୁ ଏହି ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି ସେଠାକାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ । ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ଏହି ହତ୍ୟା ମାମଲାକୁ ପୁଣି ଥରେ ଖୋଲାଯାଇଥିଲା । ଦ ଟିଚର୍ସ ପେଟ୍ ପଡକାଷ୍ଟ ପରେ ପୋଲିସ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ ପୁଣି ଥରେ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ।

ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଡାଉସନଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ପାଇଥିଲେ । ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ସହ ଅନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ସନ୍ଦେହ କରି ଡାଉସନ ୧୯୮୨ ମସିହାରେ ନିଜ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ବିଚାରପତି ହ୍ୟାରିସନ କହିଥିଲେ ଯେ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ବି ଡାଉସନ ନିଜର ୩୬ ବର୍ଷ ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ବିତାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ଡାଉସନ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଥିଲେ । ଏହାସହ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି କେଉଁ ଆଡେ ଚାଲି ଯାଇଥିବା କହିଥିଲେ ।

ଏହି ଦଣ୍ଡାଦେଶ ପରେ ଡାଉସନଙ୍କୁ ଅତି କମରେ ୨୦୨୪ ଯାଏଁ ଜେଲରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ । ଏହାପରେ ହିଁ ତାଙ୍କୁ ପାରୋଲ ମିଳିପାରିବ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଯେଉଁ ପଡକାଷ୍ଟ ପରେ ପୋଲିସ ପୁଣି ଥରେ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା ତାହାକୁ ୫୦ ମିଲିୟନରୁ ଅଧିକ ଥର ଡାଉନଲୋଡ କରାଯାଇ ସାରିଛି ।

   Related Posts