scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପାକିସ୍ତାନରେ ଛପାଯାଉଛି ୨୦୦୦ଟଙ୍କିଆ ନକଲି ନୋଟ୍, ମୁମ୍ବାଇରୁ ୨୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସହ ଧରାପଡିଲା ଜଣେ

10/02/2020 at 10:52 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୦।୨: ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ରବିବାର ଦିନ ଦୁବାଇରୁ ଆସିଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ୨୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ୍ ନୋଟ୍ ସହ ଧରାପଡିଛନ୍ତି । ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଟର୍ମିନାଲ ବାହାରେ ଥିବା ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଧରିଛି ପୋଲିସ । ତା ନିକଟରୁ ଟଙ୍କାକୁ ଜବତ କରିବା ସହ ପୋଲିସ ତାକୁ ଗିରଫ କରିଛି । ଜବତ ଟଙ୍କାରେ କେବଳ ୨୦୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ଥିଲା । ଏହା ପାକିସ୍ତାନରେ ଛପାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ନୋଟ୍ ରେ ଚିହ୍ନିତ ୯ଟି ମାର୍କରୁ ୭ଟିର ନକଲ କରାଯାଇଛି ।

ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତର ନାଁ ହେଉଛି ଜାଭେଦ ଶେଖ୍ । ଜାଭେଦ କଲଓ୍ବାରେ ରହୁଥିଲା । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଦୁବାଇ ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କକରେ ରହୁଥିଲା । ପୋଲିସର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଜାଭେଦ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି କାମ କରିସାରିଛି । ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ସେ ପୋଲିସକୁ କହିଛି ଯେ, ଏହି ନୋଟ୍ ପାକିସ୍ତାନରେ ଛପାଯାଇଛି । ଭାରତ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ତାକୁ ଦୁବାଇ ପଠାଯାଇଥିଲା । ପୋଲିସ ଏହା ଜାଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ଯେ, ସେ ଭାରତରେ କାହା ନିକଟକୁ ଏହି ଜାଲ୍ ନୋଟ୍ ନେଇ ଆସୁଥିଲା । ଜାଭେଦର ଆତଙ୍କୀ ଲିଙ୍କ୍ ଥିବା ନେଇ ମଧ୍ୟ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ପୋଲିସର ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଜଣେ ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ଜାଲ୍ ନୋଟ୍ ଗୁଡିକୁ ସହଜରେ ଚିହ୍ନି ପାରିବ ନାହିଁ ।

ଜବତ ହୋଇଥିବା ଜାଲ୍ ନୋଟ୍ ଗୁଡିକୁ ଏକ ଟ୍ରଲି ଗ୍ୟାଗ୍ ମଧ୍ୟ ଅତି ସାବଧାନର ସହକାରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ପୋଲିସକୁ ଏହି ନୋଟ୍ ଖୋଜିବାକୁ ପ୍ରାୟ ଏକ ଘଣ୍ଟା ସମୟ ଲାଗିଥିଲା । ଜାଭେଦ ନୋଟ୍ ଗୁଡିକୁ ବଣ୍ଡଲ ବଣ୍ଡଲ କରି ନରଖି ଟ୍ରଲି ବ୍ୟାଗ୍ ମଧ୍ୟରେ ବିଛାଇକି ରଖିଥିବାରୁ ମେସିନ୍ ମଧ୍ୟ ତାକୁ ଧରିପାରିନଥିଲା ।

କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ଜବତ ଜାଲ୍‌ ନୋଟ୍ ରେ ଚିହ୍ନିତ ମାର୍କ ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ୨ଟିକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରାଯାଇନଥିଲା । ଅପଟିକଲି ଭେରିଏବଲ ଇଙ୍କ୍ ଏବଂ ସି ଥ୍ରୀ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରର ଏଥିରେ ସାମିଲ୍ ରହିଛି । ଏଥିଯୋଗୁଁ ନୋଟ୍ ଗୁଡିକ ଜାଲ୍ ଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ।

   Related Posts