AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ: ଗୋଛାପଡା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଂଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜଧାନୀରେ କଙ୍ଗାରୁକୋର୍ଟ, ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ମାଡ଼
  • ||
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜେଇଇ (ମେନ୍‌) ସେସନ-୧ ରେଜଲ୍ଟ, ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃୟାରୀରେ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା, ଜଳବାୟୁ ଶୁଷ୍କ ଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗୁଛି ନିଆଁ
  • ||

‘IB ରିପୋର୍ଟ ସାର୍ବଜନୀନ କରିବା ଗୁରୁତର ପ୍ରସଙ୍ଗ’, କଲେଜିୟମର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ସରକାର ଚିନ୍ତିତ

24/01/2023 at 5:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏବଂ ନ୍ୟାୟପାଳିକା ମଧ୍ୟରେ ଜଜଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଜାରି ରହିଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ କିରନ ରିଜିଜୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଶାସନିକ ମାମଲା ଅଟେ । ଏହି ସମୟରେ ସେ କଲେଜିୟମ ପକ୍ଷରୁ ଆଇବି ରିପୋର୍ଟ ସାର୍ବଜନୀନ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ମଙ୍ଗଳବାର କୋର୍ଟରେ ବିଚାରଧିନ ମାମଲାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ସେ ଚିନ୍ତା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରିଜିଜୁ କହିଛନ୍ତି, ‘ର’ ଏବଂ IBର ଗୁପ୍ତ ଏବଂ ସମ୍ୱେଦନଶୀଳ ରିପୋର୍ଟକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରିବା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ । ଏହା ଉପରେ ବିଚାର କରାଯିବ’। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ନିକଟରେ କଲେଜିୟମ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଜଜଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ସହ ଜଡିତ ର’ ଏବଂ ଆଇବି ରିପୋର୍ଟକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରିଥିଲା । ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଡିୱାଇ ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ ଚାରି ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଚାର କରିବା ପାରେ ରିପୋର୍ଟକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରିଥିଲେ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଜଜ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ କଲେଜିୟମ ଯେଉଁମାନଙ୍କ ନାଁକୁ ସୁପାରିସ କରେ, ସରକାର ସେହି ନାଁ ଗୁଡିକୁ ଆଇବିକୁ ପଠାଇ ସେମାନଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଯାଞ୍ଚ କରିଥାନ୍ତି । ସେଠାରୁ ଅନୁମତି ମିଳିବା ପରେ ସରକାର ନାଁ ଗୁଡିକ ଉପରେ ମୋହର ମାରିଥାନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ସରକାରଙ୍କୁ ଠିକ୍ ନ ଲାଗିଲେ, ଜଜଙ୍କ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ରେକର୍ଡ ଥିବା କହି ଫାଇଲକୁ ଫେରାଇ ଦିଅନ୍ତି ।

କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ସୋମବାର କହିଥିଲେ ଯେ ସରକାର ଏବଂ ନ୍ୟାୟପାଳିକା ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅର୍ଥ ଦୁହେଁ ଦୁହିଁଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ମହାଭାରତ ଚାଲିଛି, ଯେପରି କିଛି ଜଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରୁଛନ୍ତି । କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ, ‘ଆମ ଭିତରେ କୌଣସି ବିବାଦ ନାହିଁ’ ।

   Related Posts