ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

JEEP ମାମଲା: ମହିନ୍ଦ୍ରା ବିରୋଧରେ FIATର ପକ୍ଷ ନେଲେ ଆମେରିକୀୟ ନିୟାମକ

14/06/2020 at 6:09 PM

ଡେଟ୍ରୋଟ୍ :  ମହିନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ଅଫରୋଡର କାର ‘ମହିନ୍ଦ୍ରା ରକ୍ସର’କୁ  ଆମେରିକାରେ ବ୍ୟାନ କରାଯାଇଛି। ଏହି ବାହନ ଆମେରିକା ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ ହେବା ପରଠାରୁ ଫିଆଟ୍ ଓ ମହିନ୍ଦ୍ରା ମଧ୍ୟରେ ଆଇନ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ମାମଲା ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଟ୍ରେଡ୍ କମିଶନ( ଆଇଟିସି)ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ଆମେରିକୀୟ ନିୟାମକ ଫିଆଟଙ୍କପକ୍ଷ ନେଇଛନ୍ତି।

ମହିନ୍ଦ୍ରାଙ୍କ ଅଫରୋଡର  ଜିପ୍ ରେଙ୍ଗଲରର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଇମେଜ ଉପରେ ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ବୋଲି ଫିଆଟ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ଆଇଟିସି ଆମେରିକାରେ ରକ୍ସର କିଟ୍‌ର ଆମଦାନୀ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଦେଇଛନ୍ତି।  ମହିନ୍ଦ୍ରା ରକ୍ସର ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ଥର ପ୍ଲାଟଫର୍ମକୁ ଉପଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଥିଲେ ବି ଏହାର ସମ୍ମୁଖ ଭାଗ ଜିପ୍‌ର ଡିଜାଇନ ଲାଙ୍ଗୁଏଜ୍ ଆଧାରିତ ।  ଥର ଭଳି ରକ୍ସର ମଧ୍ୟ ଏକ ବେସିକ୍ ବାହନ ଏହାର ଛାତ କି ଦ୍ୱାର ନାହିଁ।

ଜିପ୍ ରେଙ୍ଗଲରକୁ ନକଲ କରାଯାଇଥିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବେଳେ ଆଇଟିସି ମଧ୍ୟ ସପକ୍ଷରେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଇଟିସି ରକ୍ସରକୁପ ରେଙ୍ଗଲରର କପି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।  ଜିର ରେଙ୍ଗଲର ଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଦେଖାଯିବାକୁ ମହିନ୍ଦ୍ରା ରକ୍ସରରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ବିବାଦୀୟ ଗ୍ରିଲକୁ ବି କାଢି ଦେଇଥିଲେ। ତଥାପି ମହିନ୍ଦ୍ରାଙ୍କଯୁକ୍ତି ଆଇଟିସିରେ ଗ୍ରହଣୀୟ ହୋଇ ନାହିଁ।

   Related Posts