scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଆସ୍ଥା ଭୋଟରେ ବିଜୟୀ ହେଲେ ସିନ୍ଦେ ସରକାର : ସପକ୍ଷରେ ପଡିଲା ୧୬୪ ଭୋଟ୍

4/07/2022 at 11:43 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୦୭:  ସିନ୍ଦେ ସରକାର ପାସ୍ । ପ୍ରଥମ ଅଗ୍ନିପରୀକ୍ଷାରେ ପାସ ପରେ ଆଜି ସଂଖ୍ୟା ପରୀକ୍ଷାରେ ମଧ୍ୟ ବାଜି ମାରିଛନ୍ତି ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ । ବିଧାନସଭାରେ ଆସ୍ଥା ଭୋଟରେ ସିନ୍ଦେ ସରକାର ଜିତିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ୧୬୪ ଭୋଟ୍ ପଡିଛି ।

ପୂର୍ବରୁ ରବିବାର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ବିଜେପିର ରାହୁଲ ନର୍ବେକର ବାଚସ୍ପତି ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ ମହା ବିକାଶ ଅଘାଡି ଗୋଷ୍ଠୀର ଶିବସେନା ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଜନ ସାଲଭିଙ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ । ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ୧୪୪ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା ବେଳେ ରାହୁଲ ୧୬୪ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ ପାଇଥିଲେ । ସେହିଭଳି ଶିବସେନା ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାଜନ ସାଲଭି ୧୦୭ ଖଣ୍ଡ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲେ ।ଏହାପରେ ସୋମବାର ସିନ୍ଦେ ସରକାର ଫ୍ଲୋର ଟେଷ୍ଟର ସାମ୍ନା କରିଥିଲା ।

ଫ୍ଲୋର୍ ଟେଷ୍ଟ୍ ବା ଆସ୍ଥା ଭୋଟରେ ସିନ୍ଦେ ସରକାରଙ୍କୁ ୧୬୪ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ମିଳିଛି ।  ଶିବସେନାରଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ସନ୍ତୋଷ ବାଙ୍ଗର ଆଜି ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ହାତ ଛାଡି ସିନ୍ଦେଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଭୋଟ୍ ଦେଇଥିଲେ ।  ତେବେ ଆସ୍ଥା ଭୋଟ୍ ପୂର୍ବରୁ ଏନସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଇଡି ଇଡି ନାରା ଦେଇଥିଲେ ।

ବଢୁଛି ଉଦ୍ଧବଙ୍କ ଅଡୁଆ

ବିଧାନସଭାରେ ଆସ୍ଥା ଭୋଟ ପୂର୍ବରୁ ନୂଆ ଗେମ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ ନୂଆ ବାଚସ୍ପତି। ସିନ୍ଦେ ଗୋଷ୍ଠୀକୁ ନୂଆ ବାଚସ୍ପତି ରାହୁଲ ନାର୍ବେକର ସ୍ବୀକୃତି ଦେଇଥିଲେ । ସିନ୍ଦେଙ୍କ ହୁଇପ୍ ନ ମାନିଲେ ଅଯୋଗ୍ୟ ଘୋଷଣା ହୋଇପାରନ୍ତି ଠାକରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ବୋଲି ବାଚସ୍ପତି କହିଥିଲେ। ଏତତ୍ ବ୍ୟତୀତ, ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ପଦରୁ ଶିବସେନା ବିଧାୟକ ଅଜୟ ଚୌଧାରୀଙ୍କୁ ବାଚସ୍ପତି ବିଦା କରିଦେଇଥିଲେ। ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏ ନେଇ ଏକ ଚିଠି ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts