ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ଶନିବାର ସରୁଛି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭାର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ : ବାହାରିପାରୁନି ସରକାର ଗଠନର ଫର୍ମୁଲା

7/11/2019 at 11:40 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୭।୧୧: ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଅଚଳାବସ୍ଥା ଜାରି ରହିଛି  ଶନିବାର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭାର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ପୂରିବାକୁ ଯାଉଛି ।  କିନ୍ତୁ  ଏଯାଏ ବାହାରିପାରୁନି ସରକାର ଗଠନ ଫର୍ମୁଲା ।

 ଶିବସେନା ଓ ବିଜେପି ଅଲଗା ଅଲଗା ଭାବେ ଗୋଟି ଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି । ଆଜି ଶିବସେନା ପ୍ରମୁଖ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଘରେ ନବ ନିର୍ବାଚିତ ୫୬ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ହାଜର ହେବା ପାଇଁ ଡକା ଯାଇଥିବା ବେଳେ, ସେପଟେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି । ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ପାଟିଲ ଓ ସୁଧୀର ମୁଙ୍ଗାନ୍ତିୱାର, ରାଜ୍ୟପାଳ ଭଗତ ସିଂ କୋଶୟାରୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ଦାବି ଜଣାଇବେ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍ ଶନିବାର ଶପଥ ନେବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳୁଛି । ତେବେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଫଡନାଭିସ୍ ୧୪୫ ବିଧାୟକଙ୍କ  ସମର୍ଥନ ଜୁଟାଇ ପାରିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ହିଁ ଏବେ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନ ।

 ଶିବସେନା ମଧ୍ୟ ନିଜ ଜିଦରେ ଅଟଳ ରହିଛି । ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ  ବିଜେପି  ସହ  ସମାନ ସଂଖ୍ୟା ମନ୍ତ୍ରୀ ସହ ଅଢ଼େଇ ବର୍ଷ  ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  ଚୌକି ଦାବି କରୁଛି ଶିବସେନ । ଏସବୁ ଭିତରେ ଦଳ ସରକାର ଗଠନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା କହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ରାୱତ । ତେଣୁ ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଏନସିପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ଶିବସେନାକୁ ସମର୍ଥନ ଦେବେ କି ନାହିଁ ତାହା ମଧ୍ୟ ସସପେନ୍ସ ଭିତରେ ରହିଛି । ସେପଟେ ଗତକାଲି ଏନସିପି  ବିରୋଧୀ ଦଳରେ  ବସିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିବା ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ଶରଦ ପାୱାର ସ୍ପଷ୍ଟ କରିସାରିଛନ୍ତି । 

   Related Posts