vridhi excotica
ori homes
vridhi excotica
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ମୋଟ୍ ପାସ୍ ହାର ୯୦.୫୫ ପ୍ରତିଶତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଷ୍ଟିଲ ସିଟିରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଘରୋଇ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ହେଲା ମହଙ୍ଗା, ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ବଢିଲା ୫୦ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଷ୍ଟିଲ ସିଟିରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ପୁରୁଷବନ୍ଧୁଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ରାଉରକେଲାରୁ ମିଳିଲା ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ
  • ||

ଏଣିକି ଥାଳି ଦରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ମହାପ୍ରସାଦ

13/09/2018 at 12:42 PM

ପୁରୀ ୧୩/୯ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆନନ୍ଦବଜାରରେ ଏଣିକି ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ମହାପ୍ରସାଦ କୁଡ଼ୁଆରେ ଲାଗିବ ରେଟ୍ ଟ୍ୟାଗ୍ । ଥାଳି ଦରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିଛି ମହାସୁଆର ନିଯୋଗ । ଏଥି ସହ ଆନନ୍ଦବଜାର ଭିତରେ ଅବଢ଼ା ବିକ୍ରି ପାଇଁ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୪୦ଟି ସେଡ୍ । ସେହିଭଳି ବାସି ମହାପ୍ରସାଦ ବିକ୍ରି ଉପରେ କଡ଼ା କଟକଣା ଜାରି କରାଯିବା ସହ ମହାପ୍ରସାଦର କ୍ବାଲିଟି ଉପରେ ଦିଆଯିବ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ବ ।
ମହାବାହୁଙ୍କ ମହାପ୍ରସାଦ ଟିକିଏ ପାଇବାକୁ ଭକ୍ତର ବ୍ୟାକୁଳତାକୁ ଏବେ ବୁଝିଛି ପ୍ରଶାସନ । ବୁଝିଛନ୍ତି ସେବାୟତ । ଖାସ୍ ସେଇଥି ପାଇଁ ତ ଏବେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତଙ୍କୁ କିଭଳି ଉଚିତ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ ସେ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ବିଧିବ୍ୟବସ୍ଥା । ଆନନ୍ଦ ବଜାରରେ ଏଥର ଥାଳି ଦରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ । ତେବେ ମହାପ୍ରସାଦ ଥାଳିର ତିନି ପ୍ରକାର ମୂଲ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ୭୦, ୮୦ ଏବଂ ୧୨୦ଟଙ୍କା ଥାଳି ଦରରେ ଅବଢ଼ା କିଣି ସେବନ କରିପାରିବେ ଭକ୍ତ । କେଉଁ ଥାଳିରେ କ’ଣ ମହାପ୍ରସାଦ ରହିବ ତା’ର ତାଲିକା ରହିବ । ସେହିଭଳି କୁଡ଼ୁଆ ଫଟୋ ସହିତ ଦର ତାଲିକା ଆନନ୍ଦ ବଜାର ସମେତ ବାଇଶି ପାହାଚ ଓ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଚାରି ଦ୍ବାରରେ ଲାଗିବ । ପ୍ରଶାସନର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରିଛି ମହାସୁଆର ନିଯୋଗ ।
କେବଳ ଥାଳି ଦରରେ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ ତା’ ନୁହେଁ, ବରଂ ଅବଢ଼ାର କ୍ବାଲିଟି ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯିବ । ସେହିଭଳି ବାସି ମହାପ୍ରସାଦ ବିକ୍ରି ଉପରେ କଡ଼ା କଟକଣା ଲଗାଯିବା ସହ ଯେଭଳି କୌଣସି ଅଣସେବକ ମହାପ୍ରସାଦ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ ନାହିଁ ସେଥି ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦିଆଯିବ । ଆନନ୍ଦ ବଜାରରେ ଏଣିକି ସୁଆରମାନେ ମନଇଚ୍ଛା ଜରିପାଲ ଟାଣି ପାରିବେ ନାହିଁ । ଏହା ଦ୍ବାରା ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହେଉଥିବାରୁ ଆନନ୍ଦବଜାର ଭିତରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୪୦ଟି ସେଡ୍ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ । ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ଏଭଳି ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ସ୍ବାଗତ କରିଛନ୍ତି ସେବାୟତ ।
ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସଂସ୍କାର ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ପରେ ଏବେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଆଉ ସେବାୟତମାନେ ମିଳିତ ଭାବେ ତତ୍ପରତା ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ମହାପ୍ରଭୁ ଓ ମହାପ୍ରସାଦ ପ୍ରତି ଭକ୍ତଙ୍କ ଭାବାବେଗକୁ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଇଥିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଏହାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts