Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ମହାନଦୀ ଜଳ ବିବାଦ, ଶନିବାର ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲରେ ଶୁଣାଣି

19/11/2022 at 10:50 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯।୧୧ : ଆଜି ମହାନଦୀ ଜଳ ବିବାଦ ନେଇ ଟ୍ରିବୁନାଲରେ ଶୁଣାଣି। ଗତ ଶୁଣାଣି ସମୟରେ ପକ୍ଷ ଭୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଓ ଛତିଶଗଡ଼ର ଟେକ୍ନିକାଲ ଟିମ୍ କୁ ଆଲୋଚନା କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ଟ୍ରିବୁନାଲ୍ ।

ତେବେ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ଭିତରେ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଏପିରିକି ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ମହାନଦୀର ଭୌଗଳିକ ଆକାର ନେଇ ଅସହମତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ତେଣୁ ବୈଷୟିକ ଟିମ୍ ସହିତ କୋର୍ଟ ମିତ୍ରଙ୍କ ସହ ପୁଣି ଥରେ ଆଲୋଚନା ହେବ। ଏହି ବୈଠକ ବାବଦରେ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ଟ୍ରିବୁନାଲକୁ ଅବଗତ କରି ଛନ୍ତି। ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ଭିତରେ ମହାନଦୀର ମୋଟ ଅବବାହିକା ଅଞ୍ଚଳ କୁ ନେଇ ସହମତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଇବ୍ ଏବଂ ମହାନଦୀ ଉପଅବବାହିକା ଅଞ୍ଚଳକୁ ନେଇ ସହମତି ପ୍ରକାଶ ପାଇ ନାହିଁ।

ସେପଟେ ଲୋୟର ମହାନଦୀ ଅବବାହିକା ଏବଂ ଦୟା ଉପ ଅବବାହିକାର ସୀମା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଓଡ଼ିଶା ଓ ଛତିଶଗଡ଼ ର ଟେକ୍ନିକାଲ ଟିମ୍ ମଧ୍ୟରେ ଅସହମତି ରହିଛି । ତେବେ ଯେହେତୁ ଦୁଇ ରାଜ୍ୟ ଭିତରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଅସହମତି ରହିଛି ତେଣୁ ଆଜି ର ଶୁଣାଣି ନେଇ ଟ୍ରିବ୍ୟୁନାଲ୍ କଣ ମତ ରଖୁଛନ୍ତି ତାହା ଉପରେ ନଜର ରହିବ।

   Related Posts