AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ମେଲାଣି ନେବେ ମା’ ଦୁର୍ଗା ; ଭସାଣ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ଟ୍ବିନ୍ ସିଟିରେ ବ୍ୟାପକ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ

20/10/2018 at 10:52 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୦|୧୦: ଦଶହରାରେ ମା’ଙ୍କ ଘଟ ବିସର୍ଜନ ସରିଛି । ଭସାଣୀ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରସ୍ତୁତି । ଆଜି ଟ୍ବିନ୍ ସିଟିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ମା’ଙ୍କ ଭସାଣୀ ପର୍ବ । ଭସାଣୀ ପାଇଁ କମିଶନରେଟ୍ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଯାଇଛି । ସହରରେ ୩୦ ପ୍ଲାଟୁନ୍ ଫୋର୍ସ ସହ ମୁତୟନ ହେବେ ୨ଶହ ଅଫିସର । ବିଶେଷ କରି ଭସାଣ ସମୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସାହି ଛକରୁ ବାହାରୁଥିବା ମେଢ ଯିବା ସମୟରେ ସାଧାରଣ ଲୋକେ ଯେଭଳି ଟ୍ରାଫିକ୍ ସମସ୍ୟା ସମ୍ମୁଖୀନ ନହେବେ ସେଥିପ୍ରତି ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯିବ । ରାଜଧାନୀରେ ଭସାଣ ପର୍ବ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଜୋନ୍ କରାଯାଇଛି । ନୟାପଲ୍ଲୀ, ସହିଦ ନଗର ଓ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରପୁର ଦୁର୍ଗା ମଣ୍ଡପ ପାଖରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ମେଢ ଆସି ଏକତ୍ରିତ ହେବେ । ଏହାପରେ ସମସ୍ତ ମେଢ ବାଣୀବିହାର ରାସ୍ତାରେ ରାଜମହଲ ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯିବେ । କଟକରେ ମଧ୍ୟ ଆଜି ହେବ ଭସାଣ ଉତ୍ସବ । ଏଥି ପାଇଁ ସହରରେ ୬୦ ପ୍ଲାଟୁନ୍ ଫୋର୍ସ ସହ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୫୦ ଅଫିସର । ଏହାଛଡ଼ା ୩ ପ୍ଲାଟୁନ୍ ସିଆରପିଏଫ, ଏସଓଜି ଓ ଓଡ୍ରାଫ୍ ଟିମ୍ ମଧ୍ୟ ରହିବେ । ଦିନ ପ୍ରାୟ ୨ଟା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଭସାଣ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ ବକ୍ସିବଜାର ଠାରୁ ଦେବୀ ଗଡା ଯାଏଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରାସ୍ତାକୁ ୱାନ୍ ୱେ ଟ୍ରାଫିକ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ରାତି ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡିଜେ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

   Related Posts