scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସରକାରୀ କମିଟି ଅନୁସାରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ତଥ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ବଢୁଛି

30/08/2018 at 2:39 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ  ୩୦।୮ :  ସଚିବ ସ୍ତରୀୟ ଏକ କମିଟି ସରକାରଙ୍କୁ ଜଣାଇଛି ଯେ ହିଂସାତ୍ମକ ଦଣ୍ଡ ଦେବା ଘଟଣା ଓ୍ବେବସାଇଟ ଏବଂ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଘଟିବା ଏକ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ଯାହା ଏବେ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା ହୋଇଛି । ଏହା ବେଶୀ  ପିଲା, ମହିଳା, ଯୁବକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରୁଛି । ସାଇବର ସ୍ପେଶରେ ଦେଶର ପୁଲିସ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ସଂସ୍ଥାକୁ ଅଧିକ ଜାଗ୍ରତ ହେବାକୁ ପଡିବ ।

ସରକାର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଗୃହ ସଚିବ ରାଜୀବ ଗ୍ବବାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ସଚିବସ୍ତରୀୟ କମିଟି ଗଠନ କରିଛନ୍ତି । ଏ କମିଟି ଏଭଳି ବଢୁଥିବା ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଉପରେ ତର୍ଜମା କରିପାରିବ । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ୯ଟି ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୩୪ ଜଣ ଏଭଳି ହିଂସାତ୍ମକ ଘଟଣାର ଶୀକାର ହେଲେଣି ।

ଏହି କମିଟି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳକୁ ନିଜର ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଛି । ରିପୋର୍ଟକୁ ଅଧିକ ତର୍ଜମା କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତୀଙ୍କୁ ଶେଷ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ।

କମିଟି ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଛି ଯେ ଅଶ୍ଳୀଳ ତଥ୍ୟ ସାଇବର ସ୍ପେଶରେ ହେଉଥିବା ଏଭଳି ହିଂସାତ୍ମକ ଅପରାଧକୁ ବେଶୀ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛି । ଏହି ତଥ୍ୟ ଶିଶୁ, ମହିଳା, ଯୁବକଯୁବତୀଙ୍କୁ ବେଶୀ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି । ଏହିସବୁ ତଥ୍ୟକୁ ସେଠାରୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ କମିଟି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି । ସରକାର ଏନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆମାନଙ୍କ ସହ ଏକ ବୈଠକ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି କମିଟି ।

   Related Posts