scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପୋଲିସ ବାବୁଙ୍କ କଳା କାରନାମା : ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଘରେ ପଶି ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଠାରୁ ଲୁଟିନେଲେ ୧ କୋଟି ୮୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

10/03/2019 at 5:28 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୧୦/୩ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସର ଭୟଙ୍କର ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋସାଇଗଂଜ ଥାନାର ପୋଲିସ, ସହକାରୀ ପୋଲିସ ଅନ୍ୟ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ଚଢ଼ାଉ କରିବା ବାହାନାରେ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି | ସେ ପୁଣି ଲକ୍ଷେ କି ୨ ଲକ୍ଷ ନୁହେଁ, ପୁରା ୧ କୋଟି ୮୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା | ଏ ପୁରା ଘଟଣା ସିସିଟିଭିରେ କଏଦ ହୋଇଛି | ସୂଚନା ପାଇ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଏହି ମାମଲାରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି | ଉଭୟ ପୋଲିସକୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି | ଏହାସହ ୨ ପୋଲିସଙ୍କ ସମେତ ୭ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଡକାୟତି ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରାଯାଇଛି | ୨ ପୋଲିସକୁ ପଚରାଉଚୁରା କରୁଛି ପୋଲିସ |


ଗୋସାଇଗଂଜ ଥାନାର ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଆଶିଷ ତିୱାରୀ, ପବନ ମିଶ୍ର ନିଜ ଅନ୍ୟ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ଶନିବାର ସକାଳେ ସରସବା ସ୍ଥିତ ଏକ ଫ୍ଲାଟରେ ପଶିଥିଲେ | ସେହି ଫ୍ଲାଟରେ ଅଙ୍କିତ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ରହନ୍ତି | କଳାଧନ ରଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ସେ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଥିଲେ ଅଙ୍କିତଙ୍କୁ |


ପୋଲିସ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ଫ୍ଲାଟରୁ ୨ଟି ବକ୍ସ ଭର୍ତ୍ତି ଟଙ୍କା ଏବଂ ଏକ ଅବୈଧ ପିସ୍ତଲ ମିଳିଥିଲା | ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ସମସ୍ତ ଟଙ୍କାକୁ ବ୍ୟାଗରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ବ୍ୟାଗ ଧରି ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ କହିଥିଲେ | ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ପୋଲିସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଅଙ୍କିତଙ୍କୁ ମାରପିଟ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ପୋଲିସମାନେ ଆୟକର ବିଭାଗକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅଙ୍କିତ |


ଆୟକର ବିଭାଗର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଂଚି ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଥିଲେ | ଆୟକର ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ଜବତ ଟଙ୍କାକୁ ଅଲଗା ସିଲ କରିଥିଲେ | ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଙ୍କିତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ନିଜ ଫ୍ଲାଟରେ ୩.୩୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ରଖିଥିଲେ | ବାନ୍ଦ୍ରା ସ୍ଥିତ ଏକ ଖଣିରେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ଥିଲା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଅଙ୍କିତ | ସେ ଟଙ୍କାରୁ ପୋଲିସକର୍ମୀ ୧ କୋଟି ୮୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଥିଲେ |


ମାମଲାର ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି | ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଜାରି ଅଛି |

   Related Posts