scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସରିଲା ନିର୍ବାଚନ, ବଢ଼ିଲା ଏଲ୍‌ପିଜି ଗ୍ୟାସ୍ ଦାମ୍; ଦିଲ୍ଲୀରେ ନୂଆ ଦର ୧୭୯୬.୫୦ ଟଙ୍କା

1/12/2023 at 11:59 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୫ ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସରିବା ପରେ ବଢ଼ିଲା ଏଲପିଜି ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ଦାମ୍ । ୧୯ କିଲୋଗ୍ରାମ୍ କମର୍ସିଆଲ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ଦମ୍ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ନୂଆ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଟାଙ୍କି ଉପରେ ୨୧ଟଙ୍କା  ଦର ବଢ଼ିଛି । ଡିସେମ୍ବର ପହିଲା ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି ଠାରୁ ଏହି ଦର ଲାଗୁହେବ । ବ୍ୟବସାୟିକ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ଦାମ୍ ୨୧ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ନୂଆ ଦର ୧୭୯୬.୫୦ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି ।  

IOCL ଓ୍ବେବସାଇଟରେ କମର୍ସିଆଲ୍ LPG ସିଲିଣ୍ଡର ଦାମକୁ ଅପଟେଡ୍ କରି ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି  ଦାମ୍ ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଲାଗୁ ହୋଇଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଦୀପାବଳିର ଠିକ୍ ପୂର୍ବରୁ  ଅଏଲ୍ ମାର୍କେଟିଂ କମ୍ପାନୀ ୧୯ କିଲୋଗ୍ରାମ ବାଣିଜ୍ୟିକ ସିଲିଣ୍ଡର ଦାମ୍ ୧୦୩ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବା ଏବଂ ନଭେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରେ ଏହି ଦର ୧,୮୩୩ ଟଙ୍କା ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ୧୬ ନଭେମ୍ବରରେ ଛଟ୍ ପର୍ବ ପାଇଁ ରିହାତି ଦିଆଯାଇଥିଲା ଏବଂ  ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ୫୦ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରି ୧୭୭୫.୫୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ମାତ୍ର ପାଞ୍ଚ ରାଜ୍ୟରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହେବା ପରେ କମର୍ସିଆଲ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ୨୧ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

ତାଜା ଅପଡେଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୯ କିଲୋଗ୍ରାମ କମର୍ସିଆଲ୍ ସିଲିଣ୍ଡିର ନୂଆ ଦର ୧୭୯୬.୫୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସେହିପରି କୋଲକତାରେ ଏଲପିଜି ସିଲିଣ୍ଡର ଦର ୧୮୮୫.୫୦ରୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇ ୧୯୦୮.୦୦ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ସେହିପରି ମୁମ୍ବାଇରେ ବ୍ୟବସାୟିକ ସିଲିଣ୍ଡର ପୂର୍ବରୁ ୧୭୨୮.୦୦ଟଙ୍କା ଥିଲା, ଏବେ ଦାମ୍ ବଢ଼ିବା ପରେ ୧୭୪୯.୦୦ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି । ଚେନ୍ନାଇରେ ୧୯୨.୦୦ ଟଙ୍କା ରହିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ୧୯୬୮.୫୦ ଟଙ୍କାରେ ସିଲିଣ୍ଡର ମିଳିବ ।

   Related Posts