scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା : ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଜାରୀ ହେଲା ଆଡଭାଇଜରି

29/10/2018 at 7:24 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୯|୧୦: ପଶ୍ଚିମ-କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା । ଉତ୍ତର ଏବଂ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓଡ଼ିଶାର କିଛି ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଜଗତସିଂହପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ଭଦ୍ରକ ଓ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇପାରେ । ଏଥିଲାଗି ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯିବା ସହ ଚାଷୀଙ୍କ ଲାଗି ଆଡଭାଇଜରି ଜାରି ହୋଇଛି । ସେପଟେ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମୁକାବିଲା ଦିବସ ପାଳନ କରୁଥିବା ରାଜ୍ୟ ସରକାର, ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ଆଗୁଆ ସୂଚନା ଜାରି କରିବାକୁ ଆଲର୍ଟ ସାଇରନ ଟାଓ୍ବାରର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ।

ଘନଉଛି ଲଘୁଚାପ । ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ବର୍ଷିବା ସମ୍ଭାବନା । ପଶ୍ଚିମ-କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟ ଲଘୁଚାପ, ଏବେ ଉତ୍ତର-ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଘନୀଭୂତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଯାହାର ପ୍ରଭାବରେ ଜଗତସିଂହପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ଭଦ୍ରକ ଓ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର । ଏହା ସହ କୃଷି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ଲାଗି ଆଡଭାଇଜରୀ  ଜାରି କରାଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଆକାଶରେ ଭସା ବାଦଲ ଦେଖି ଚାଷୀ ମନରେ ଛନକା  ପଶିଯାଇଛି।

   Related Posts