scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କି ଦୁର୍ନୀତି: କାମ ନିମ୍ନାମନର ଅଭିଯୋଗ କରି ରାସ୍ତା ତାଡିଦେଲେ ମହିଳା , ପତଳା ସିମେଣ୍ଟ ତଳୁ ବାହାରିଲା ଖାଲି ମାଟି ଆଉ ଖତ

5/12/2018 at 6:12 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୫|୧୨: ଗାଁରେ ଢଳେଇ ରାସ୍ତା କାମରେ ବି ଘୋଟାଲା ।  କାମ  ନିମ୍ନାମନର ଅଭିଯୋଗ କରି ରାସ୍ତା ତାଡିଦଲେ ମହିଳା । ଢଳେଇ ରାସ୍ତା ତାଡିଦେବା ପରେ କେବଳ ବାହାରିଲା ମୁଠା ମୁଠା ମାଟି। କେନ୍ଦ୍ରାପଡା  ଡେରାବିଶ କାଦୁଆ ଗାଁରୁ ଆସିଛି ଏଭଳି ଖବର ।

ଗାଁ ରାସ୍ତା କାମକୁ ନେଇ ତାତିଲେ ମହିଳା । ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ମହିଳା ନିର୍ମାଣାଧୀନ ରାସ୍ତାକୁ ଖଡିକାରେ  ଖୋଳିଦଲେ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା  ଡେରାବିଶ କାଦୁଆ ଗାଁର ଏ ଦୃଶ୍ୟ ।  ଜିଲ୍ଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କାଦୁଆ ଗାଁରେ ପକ୍କା ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଚାଲିଛି। ତେବେ  ଠିକାଦାର ନିମ୍ନ ମାନର କାମ କରୁଥିବା ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଗାଁର ର ମହିଳା ଏକାଠି ହୋଇ ରାସ୍ତାକାମର ପ୍ରତିବାଦ କରିବା ସହିତ ଖଡିକାରେ ନିର୍ମ।ଣାଧୀନ ରାସ୍ତାକୁ ଖୋଳି ପକାଇଛନ୍ତି । ଆଉ ଖୋଳିବା ପରେ ଗୋଡି, ସିମେଣ୍ଟ ତଳୁ ବାହାରୁଛି କେବଳ ମାଟି ଓ ଖତ । ମାଟି ଉପରେ ନାଁକୁ ମାତ୍ର ଢଳେଇ ଢାଳି  କାମ ସାରିଦେଇଛି ଠିକାଦାର ।

ଏହି ଗ୍ରାମ୍ୟ ସଡକଟି କଟକ-ଚାନ୍ଦବାଲି ରାସ୍ତାର ବାଲିଆ ଛକକୁ ଓରସଗା, ସହରପୁର, ଭାଣ୍ଡିଲୋ, ଆରିପଦା, ଚକ୍ରୋଡା, ପଟକୁରା ପ୍ରଭୃତି 20 ଖଣ୍ଡ ଗଁ।କୁ ସଂଯୋଗ କରୁଛି। ଦୈନିକ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଗାଡ଼ି ମଟର ଚଳାଚଳ କରେ ଏହି ରାସ୍ତାରେ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ରହିଛି ଅସଂଖ୍ୟ ଇଲେକ୍ଟ୍ରି ଖୁଣ୍ଟ । ସେସବୁକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ନକରି ରାସ୍ତାକାମ କରିଚାଲିଛି ଠିକାଦାର ।

କିନ୍ତୁ  ନିମ୍ନମାନର ଓ ଅଣ ଓସାରିଆ ରାସ୍ତା ନିର୍ମ।ଣ ଯୋଗୁଁ ଏହାର ସ୍ଥାୟିତ୍ବ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲ୍ଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ କାର୍ଯୟନିର୍ବ।ହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରୀୟା ନଦେଇ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଏଡାଇ ଯାଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ନିମ୍ନମାନର କାମର ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଠିକାଦାରହ୍କ ଯୁକ୍ତି ବଡ ଅଜବ ।

   Related Posts