ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ବୋଲ ମାନିଲାନି ମା’ର ମନ: ଗୋଟେ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ବି ଛୁଆକୁ ଛାଡି ରହି ପାରିଲାନି, ଦୀର୍ଘ ଏକ କିଲୋମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୌଡିଲା, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

19/12/2020 at 3:50 PM

ମାଲକାନଗିରି୧୯/୧୨: ମା’ ଶବ୍ଦ ଠାରୁ ବଡ଼ ଶବ୍ଦ ଦୁନିଆରେ କିଛି ନାହିଁ, କାରଣ ମା’  ନାମ ହିଁ ମମତାର ପ୍ରମାଣ । ଆଉ ସମସ୍ୟା ଯେତେବି ଆସୁ ପରିସ୍ଥିତି ଯାହା ମଧ୍ୟ ହେଉ ମା’ କେବେ ବି ନିଜ ଛୁଆକୁ  ନିଜ ଠାରୁ ଦୂର ହେବାକୁ ଦେଇନଥାଏ । ଏସବୁ କଥା ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଖାଲି କଥାରେ କହୁ ନାହୁଁ ଏହାର ଯଥେଷ୍ଟ ପ୍ରମାଣ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ଯାହା ଆପଣ ମାନେ ଦେଖିଲେ ଆପେ ଆପେ ବୁଝି ଯିବେ ଯେ ସତରେ ମା’ ର ପ୍ରେମ ଠାରୁ କିଛି ମଧ୍ୟ ବଡ଼ ନାହି ଦୁନିଆରେ। ଏହି ଦୃଶ୍ୟକୁ ଦେଖନ୍ତୁ….

ଏ ଦୃଶ୍ୟ ହିଁ କହୁଛି ମା’ର ମମତାର କଥା । ନିଜ ଛୁଆକୁ କୌଣସି ମତେ ଏକା ଛାଡିବାକୁ ନାରାଜ ମା । ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ କିଛି ଏଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଜିଲ୍ଲା ସଦର ମହକୁମାରେ ଏକ ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଗୁରୁତର ରୂପେ ଆହତ ହୋଇଥିଲା ଗୋଟିଏ ବାଛୁରି । ଆହତ ବାଛୁରିକୁ ଚିକତ୍ସା ନିମନ୍ତେ  ଗାଡି ମାଲିକ ଜଣଙ୍କ ଏକ ଟ୍ରଲି ରିକ୍ସା ଯୋଗେ ମାଲକାନଗିରି ପଶୁ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ନେଇଥିଲେ। ହେଲେ ମା’ ଗାଈ ନିଜ ଛୁଆକୁ କୌଣସି ମତେ ଏକା ଛାଡିନଥିଲା ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ  ପ୍ରାୟ ଏକ କିଲୋମିଟର ରାସ୍ତା ଟ୍ରଲି ପଛରେ ଦୌଡିଥିଲା । ଟ୍ରଲିର ଗତି ସହ ମା ଗାଈଟି ତାଳ ଦେଇ ଯାଇ ପାରୁନି ସତ। କିନ୍ତୁ ନିଜର ସମସ୍ତ ବଳ ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଛୁଆ ନିକଟକୁ ଯାଉଛି । ଭିଡ ରାସ୍ତାରେ ଯାନବାହାନକୁ ପଛରେ ପକାଇ ନିଜ ଛୁଆ ନିକଟକୁ ଆଗେଇ ଚାଲିଛି ।  

ଗୋଟିଏ ପ୍ରାଣୀ ହୋଇ ବି ଦେଇଛି ମା’ ର ମମତା ର ପ୍ରମାଣ । ଯେଉଁଠି ମଣିଷ କେବେ ନିଜ ମା’ ଉପରେ ଅତ୍ୟାଚାର କରୁଛି ତ ପୁଣି କେବେ ମା’- ବାପା ନିଜ ସନ୍ତାନ ଉପରେ ଅକଥନୀୟ ଅତ୍ୟାଚାର କରୁଛନ୍ତି। ସେଭଳି ସମାଜ ପାଇଁ ଏହି ଚିତ୍ର ହିଁ ଆଜି ଅନେକ କିଛି ବୟାନ କରୁଛି।

   Related Posts