AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ଭୁବନେଶ୍ବର ଦୁର୍ଗାପୂଜା : ପଦ୍ମଫୁଲ ମାଳର ଦାମ୍ ୨ହଜାର ଟଙ୍କା

18/10/2018 at 3:21 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୮|୧୦: ଦୁର୍ଗା ମାଙ୍କୁ କିଏ କଣ କେତେ କଥା ଯାଚୁଛି ଓ ମନାସୁଛି । କିନ୍ତୁ ଯିଏ ଜାଣିଛି ସିଏ ପଦ୍ମଫୁଲର ହାରଟିଏ ଦେଇ ଶରଣ ପଶୁଛି । ବି​ଶେଷ କରି ଦଶହରା ଆସିଲେ ମା ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ବେଳେ ପଦ୍ନଫୁଲର ହାର ଦେଲେ ମାନସିକ ପୂରଣ ହେ।ଇଥାଏ ବେ।ଲି ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି । ତେବେ ଏଥର ତିତଲି ଯେ।ଗୁଁ ପଦ୍ମଫୁଲ ପୂରା କମ୍ ଆସିଛି ଫୁଲ ବଜାରକୁ । ତେଣୁ ଗେ।ଟିଏ ହାରକୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ଗେ।ଟା କେ।ଡ଼ିଏରେ କିଣୁଛନ୍ତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ।

ମାଙ୍କ ପୂଜାଲାଗି ପଦ୍ମଫୁଲ କିଣୁଛନ୍ତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ । କାରଣ ମା ଭଗବତୀ ଏହାକୁ ଭାରି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଏମିତିରେ ପତ୍ର ପୁଷ୍ପ ଫଳ ଓ ଭକ୍ତି ଦ୍ବାରା ମାଙ୍କ କରୁଣା ପ୍ରାପ୍ତ ହେ।ଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ମାଆଙ୍କ ମଣ୍ଡପରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ବେଳେ ଯିଏ ୧୦୮ ପାଖୁଡ଼ା ଗେ।ଟାଏ ପଦ୍ମଫୁଲ କିମ୍ବା ୧୦୮ ଟି ପଦ୍ମରେ ତିଆରି ହାରଟିଏ ଅର୍ପଣ କଲେ ମାଙ୍କ ଖୁସି ହେ।ଇ ଆର୍ଶିବାଦ ଅଜାଡ଼ି ଦିଅନ୍ତି ବେ।ଲି ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି । ତେଣୁ ମା ମଣ୍ଡପରେ ଥିବା ଯାଏ ମାଙ୍କୁ ପଦ୍ମଫୁଲ ଦେଇ ମନ କିଶିବାକୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମାନେ ଚାହିଁ ବସିଥିଲେ ।

ଲିଙ୍ଗରାଜ ଫୁଲ ବଜାରରେ ପଦ୍ମଫୁଲ ମିଳିବା ଏବେ ମୁସ୍କିଲ । ଗେ।ଟିଏ ଫୁଲ କୁ ୨୦ଟଙ୍କା ରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ଦେ।କାନୀ । ଆଉ ୧୦୮ ଟି ଫୁଲର ଗେ।ଟିଏ ହାରକୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ଚାଲିଛି । ଗତବର୍ଷ ପାଗ ଭଲ ଥିବ।ରୁ ଗେ।ଟିଏ ଫୁଲକୁ ୫ ରୁ ୬ ଟଙ୍କା ରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ ତିତଲି ଏବଂ ଖରାପ ପାଣିପାଗ ପାଇଁ ଫୁଲ ନଷ୍ଟ ହେ।ଇ ଯାଇଥିବାରୁ ଫୁଲର ଦର ବଢି ଯାଇଛି । ଫୁଲ ଅଭାବ ଥିବାରୁ ବାଧ୍ୟହେ।ଇ ଅଗ୍ରୀମ ରଖୁନାହାନ୍ତି ଦେ।କାନୀ ।

   Related Posts