scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ହଜିଲା ମୁଦି ମିଳିଲା ୪୭ ବର୍ଷ ପରେ , କିପରି ଘଟିଲା ଏପରି ଚମତ୍କାର ?

17/02/2020 at 8:17 PM

 ନ୍ୟୁୟର୍କ ୧୭.୦୨- କିଛି ଜିନିଷ ହଜିଲେ ଚିନ୍ତା ହୁଏ, ଆଉ ଯଦି ବହୁତ ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ବି ତାହା ମିଳେନାହିଁ ତାହାଲେ ବହୁତ ମନ ଦୁଃଖ ହୁଏ । ଯଦି ସେହି ଜିନିଷଟି ସହ କିଛି  ବିଶେଷ ସଂପର୍କ ବା କାରଣ ଯୋଡି ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ତାହାଲେ ମନ ଦୁଃଖ ର ମାତ୍ରା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଅଧିକ ହିଁ ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଯଦି ସେହି ଜିନିଷଟି ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ , ଅର୍ଥାତ କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣି ମିଳିଯାଏ, ତେବେ ଖୁସୀର ସୀମା ରୁହେନି । ଆମେରିକାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏପରି ଘଟଣା ଘଟିଛି ।

 ଆମେରିକାର  ଜର୍ଜିଆର ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବରେ ଅବସ୍ଥିତ ବ୍ରଁସୱିକ୍‌ରେ ରୁହନ୍ତି ୬୩ ବର୍ଷୀୟା ଡେବ୍ରା । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଏକ ଘଟଣା ତାଙ୍କୁ କେବଳ ତାଜୁବ କରିନି , ତାଙ୍କ ଆଖିରୁ କିଛି ସମୟପାଇଁ ଝରାଇଛି ଖୁସିର ଲୁହ ।କାରଣ ଡେବ୍ରାଙ୍କୁ  ମିଳିଗଲା ଏକ ଅମୂଲ୍ୟ ଚିଜ । ତାହା ଥିଲା ତାଙ୍କର ଏକ ମୁଦି। ତେବେ ମୁଦିଟିର ବିଶେଷତ୍ବ ହେଲା , ତାହା ପ୍ରାୟ ୪୭ ବର୍ଷ ତଳେ ହଜିଯାଇଥିଲା । ସେହି ମୁଦିଟି ଥିଲା ଡେବ୍ରାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦିବଙ୍ଗତ ସ୍ବାମୀ ସାଁନ ଦେଇଥିବା  ଉପହାର ମୁଦି ।ସେଥି ଲାଗି ମୁଦିଟି ପ୍ରତି ଡେବ୍ରାଙ୍କ ଦୁର୍ବଳତା ଥିଲା ବହୁତ ।

 ୧୯୭୩ ମସିହାର କଥା  ଡେବ୍ରା ଏବଂ ସାଁନ ସେତେ ବେଳେ କଲେଜ କ୍ୟାରିୟରରେ ଥିଲେ , ପରସ୍ପରକୁ ପ୍ରେମ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ଡେଟିଂ କରୁଥିଲେ । ସେହି ସମୟରେ ସାଁନ ସେହି ମୁଦି ଡେବ୍ରାଙ୍କୁ ପିନ୍ଧାଇ ଦେଇଥିଲେ । କଲେଜ ଛାଡିବା ସମୟର ଦିନେ ସେହି ମୁଦିଟିକୁ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ  ଷ୍ଟୋରରେ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ ଡେବ୍ରା । ମୁଦିଟି ହଜି ଯାଇଥିଲା । ବହୁ ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ଡେବ୍ରା ତାହାକୁ ପାଇନଥିଲେ । ମନଦୁଃଖରେ ଚୁପ୍‌ଚାପ୍‌ ରହିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ ସେ। କିନ୍ତୁ ଭାବି ନଥିଲେ ଦିନେ ସେହି ମୁଦିଟି ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ପୁଣି ଫେରିଆସିବ ।କାରଣ ଡ୍ରେବା ଏବଂ ସାଁନ ପରେ ବିବାହ କରି ୪୦ ବର୍ଷ ଏକାଠି ରହିଲେ । ୨୦୧୭ ରେ ସାଁନଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହେଲା ।

ଫିନଲାଣ୍ଡର ଏକ ଖବର କାଗଜ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ପାର୍କରେ ଏକସଂସ୍ଥାର କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ବେଳେ ଏକ ମୁଦି ପାଇଥିଲେ । ମୁଦିରେ ୧୯୭୩ ମସିହା ଏବଂ ଏକସ୍କୁଲର ନାମ ଓ ଲୋଗୋ ଅଙ୍କିତ ତିଲା । ମୁଦି ଟି ପାଇଥିବା ମାର୍କ ଏହାପରେ ସଂପୃକ୍ତ ସ୍କୁଲ୍‌ର ଆଲୁମୁନି ଆସୋସିଏସନ ସହ ସଂପର୍କ କରିବା ପରେ ମୁଦିଟି ସାଁନଙ୍କର ଥିଲା ବୋଲି ଜଣା ପଡିଥିଲା । ସେହି କ୍ରମରେ ମୁଦିଟି ସାଁନ ଏବଂ ଡେବ୍ରାଙ୍କ ଠିକଣାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଆଉ ୪୭ ବର୍ଷ ପରେ ତା୍ଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଦେଇଥିବା ମୁଦିଟି ପାଇ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଓ ଖୁସିରେ ହତବାକ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଡେବ୍ରା ।

   Related Posts