Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

LJP ର ପ୍ରକୃତ ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ହେଲେ ଚିରାଗ; ଅଲଗା ଦଳ ଅଲଗା ଚିହ୍ନରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବେ ଦାଦା, ପୁତୁରା

5/10/2021 at 12:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫/୧୦: ଦଲିତ ରାଜନୀତିର ଏକ ବଡ ଚେହେରା ରାମ ବିଳାସ ପାସୱାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁର ଏକ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁଇ ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇଛି ଦଳ । ଲୋକସଭା ପାର୍ଟିର ଦୁଇଟି ଦଳକୁ ପୃଥକ ଦଳ ଭାବରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ ପୁରୁଣା ନାମ ଏବଂ ନିର୍ବାଚନ ଚିହ୍ନ ମଧ୍ୟ ରଦ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଚିରାଗ ପାସୱାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଦଳର ନାମ ଲୋକ ଜନକ୍ଷେତ୍ର ପାର୍ଟି (ରାମ ବିଲାସ) ରଖାଯିବ ।

ଏହି ଦଳକୁ ହେଲିକପ୍ଟର ନିର୍ବାଚନ ଚିହ୍ନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କ ଦାଦା ଏବଂ ରାମ ବିଳାସ ପାସୱାନଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ଭାଇ ପଶୁପତି କୁମାର ପାରସଙ୍କ ନାମ ରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ଲୋକକଳା ପାର୍ଟି ହେବ । ଏହି ଦଳକୁ ସିଲେଇ ମେସିନର ଚିହ୍ନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

ଲୋକ ଜନକ୍ଷେତ୍ର ପାର୍ଟି (ଏଲଜେପି) ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରତୀକ ‘ବଙ୍ଗଳା’ ଉପରେ ଚିରାଗ ପାସୱାନ ଏବଂ ପଶୁପତି କୁମାର ପାରସ ଦଳର ପାରସ୍ପରିକ ଦାବି ପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ଦଳର ନାମ ଏବଂ ପ୍ରତୀକ ବ୍ୟବହାର ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଚିରାଗ ପାସୱାନଙ୍କୁ ଏକ ନୂତନ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରତୀକ ହେଲିକପ୍ଟର ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥିସହ ପାଶୁପତି ପାରସଙ୍କ ଦଳକୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ସିଲେଇ ଯନ୍ତ୍ରର ପ୍ରତୀକ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts