Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ‘ମାଣ୍ଡସ୍’ ପ୍ରଭାବ, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନୟାଗଡ: ଫତେଗଡ ଥାନା ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ଧରାପଡିଲେ ଦୁଇ ଆନ୍ତରାଜ୍ୟ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରିମାଣ୍ଡର ୬ ଦିନ ପରେ ବି ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହାଁନ୍ତି ଅର୍ଚ୍ଚନା, ପଚାରି ପଚାରି ହାଲିଆ ଇଡି
  • ||

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆଗରେ : ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ୮ଟାର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଗାଁରେ ହୋଇଥିଲା ଲକ୍ ଡାଉନ୍

25/03/2020 at 5:38 PM

ବାଙ୍କା ୨୫।୩: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଏଡାଇବା ଏବଂ ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ସାରା ଦେଶରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜିଲ୍ଲା, ସବଡିଭିଜନ ଏବଂ ବ୍ଲକ୍ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଏହି ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବାରାହାଟର କେନୋଲିଆ ଗାଁର ଗ୍ରାମବାସୀ ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ସମଗ୍ର ଗାଁରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏଥିପାଇଁ ଗାଁର ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ଏକ ବ୍ୟାରିୟର ଲଗାଇ ବ୍ୟାନର ମାରିଥିଲେ । ଏହିପରି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ତଥା ନିରାପଦରେ ରଖିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସ୍ବେଚ୍ଛାକୃତ ଭାବେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ପାଇଁ ଗାଁର ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ଏକ ବ୍ୟାରିୟର ଲଗାଯାଇଛି। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ର ବ୍ୟାନର ମଧ୍ୟ ଲଗାଯାଇଛି | ଏହାକୁ କଡାକଡି ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପାଇଁ ସମଗ୍ର ଗାଁର ଲୋକମାନେ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି | କିଛି ବ୍ୟକ୍ତି ଏହି ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଧରି ଜଗି ରହିବା ସହ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରବେଶ କରିବାରୁ ରୋକିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି |

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନୀତି ଅନୁସରଣ କରି କେନୋଲିଆ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ନିଜ ନିଜ ଘରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଅଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯଦି ଗ୍ରାମବାସୀ କିଛି ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକୀୟ ଜିନିଷ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ କିଛି ଲୋକ ବଜାରକୁ ଯାଇ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଜିନିଷ ଆଣିଦେଉଛନ୍ତି | ଏଥିଯୋଗୁଁ ଗାଁର ଲୋକଙ୍କୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବନାହିଁ |

ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବାରୁ ଅନେକ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଅନ୍ୟ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି | ତେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାରଙ୍କ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଉପରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବାର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଭାବ ଏହି ଗାଁରେ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି।

   Related Posts