scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଲୋକସେବା ଭବନରେ ଲକ ଡାଉନ ଇମ୍ପାକ୍ଟ: ୨୭ଟି ବିଭାଗରେ ପଡିଛି ତାଲା

23/03/2020 at 9:39 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୩/୩: ଲୋକସେବା ଭବନରେ ବି ଲକଡାଉନର ପ୍ରଭାବ। ୬ଟି କ୍ରିଟିକାଲ ବା ଜରୁରୀକାଳିନ ବିଭାଗ ଏବଂ ୧୦ଟି ସେମି କ୍ରିଟିକାଲ ବିଭାଗକୁ ଛାଡି ଲୋକସେବା ଭବନର ବାକି ୨୭ଟି ବିଭାଗର ଅଫିସରେ ତାଲା ପଡିଛି । କେବଳ ଜରୁରୀ କାଳିନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କ ଛଡା ଅନ୍ୟ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଲୋକସେବା ଭବନକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଆଯାଉନି ।

ଲୋକସେବା ଭବନରେ  ଲକ ଡାଉନ ଇମ୍ପାକ୍ଟ । ଲୋକସେଭା ଭବନର ଜରୁରୀ କାଳୀନ ଅଫିସ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ସବୁ ଅଫିସରେ ତାଲା। କରୋନା ସମୟରେ ଜରୁରୀ କାମ କରୁଥିବା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ, ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ, ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ଓ ସାଧାରଣ ଅଭିଯୋଗ, ଗୃହ ଏବଂ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ , ଗୃହ ବିଭାଗ ସହ ଓସଡମା ଏବଂ ଏସଆରସିଙ୍କ ଅଫିସ ଚାଲୁ ରହିଛି । ଏହା ଛଡା ଶକ୍ତି, ରାଜସ୍ବ, ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ପରି ୧୦ ସେମି କ୍ରିଟିକାଲ ବିଭାଗର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ଛଡା କୃଷି, ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା, ଭାଷା ସାହିତ୍ୟ ଏବଂ ସଂସ୍କୃତି ବିଭାଗ ପରି ୨୬ ବିଭାଗରେ ପଡିଛି ତାଲା ।

ସରକାରଙ୍କ ଘୋଷଣା ସତ୍ବେ କିନ୍ତୁ ତାଲା ପଡିଥିବା ଅନେକ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ ମାନେ କିନ୍ତୁ ଅଫିସ ଆସିଥିଲେ । ହେଲେ ଲୋକସେଭାବଭନ ପ୍ରବେଶ ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଯାଇଥିବାରୁ ଯେଉଂ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କର କାମ ନାହିଁ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀମାନେ ଭିତରକୁ ଛାଡି ନଥିଲେ ।

କୋରନା ଭାଇରସର ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଲକଡାଉନ ହୋଇଛି । ସରକାର ପୂର୍ବରୁ ଲୋକସେବା ଭବନର ଗ୍ରୁପ ସି ଓ ଗ୍ରୁପ ଡି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆଗୁଆ ଛୁଟି ଦେଇଥିବାବେଳେ ଏବେ ୨୬ ବିଭାଗରେ ରୋକ ଲଗାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts