scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଓପିଜିସି ଇବ୍ ଥର୍ମାଲ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ସ୍ଥାନୀୟଲୋକଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ , ନିରାପତ୍ତା ବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

7/09/2020 at 12:35 PM

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ୦୭।୦୯:  ବନହରପାଲି ସ୍ଥିତ ଓପିଜିସି ପରିଚାଳନାଧୀନ ଇବ ଥର୍ମାଲରେ ଆଜି ସକାଳୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ କାରଖାନା ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ । ଶନିବାର ଦିନ ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ସୋମବାର ଦିନ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି । କମ୍ପାନୀର ନିରାପତ୍ତା ବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି ।

ଶନିବାର ଦିନ ରାତି ୯ଟାରେ ଓପିଜିସି ୟୁନିଟ-୩ର ସାଇଲୋରେ ଥିବା ଦୁଇଟି ହପର ଭାଙ୍ଗି ଯିବାରୁ ଗରମ ପାଉଁସ ପଡି ୬ ଜଣ ଶ୍ରମିକ  ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।  ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଗୁରୁତର ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ସ୍ଥିତି ଏକ ଘରୋଇ ମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇଛି । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୨ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି ।

ତେବେ ୨୦୧୯ରେ ଓପିଜିସିର ୟୁନିଟ ୩ ଓ ୪ର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହୋଇଥିଲା । ନିର୍ମାଣ ସମୟର ତୃଟି ଲାଗି ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ୧୩୨୦ ମେଗାୱାଟ ବିଜୁଳି ଶକ୍ତି ଉତ୍ପାଦନର କ୍ଷମତା ହାସଲ କରିପାରିନାହିଁ । ଇଏସପିର ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଗତ ଶନିବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ନୂତନ ଭାବେ ଗଢି ଉଠିଥିବା ଏକ କାରଖାନାର ନୂତନ ୟୁନିଟରେ କିପରି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଲା । ନିରାପତ୍ତା ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫେଲ୍‌ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଓପିଜିସି ନିଜଟସ୍ଥ ତେଲେନପାଲି ଗାଁର ଲୋକେ କମ୍ପାନୀ ଫାଟକକୁ ବନ୍ଦ କରି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଏହାସହିତ କୌଣସି ଅଧିକାରୀ ବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କାରଖାନା ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରାଇ ଦେଉନାହାନ୍ତି । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଉତ୍ତେଜନାକୁ ଦେଖି ବନହରପାଲି ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

   Related Posts