oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏକ୍‌ଜିଟ୍ ପୋଲର ଆକଳନ, ଇଟାଲୀର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ମେଲୋନୀ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୬୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସାଲେପୁର: ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ମାତିଲେ ଲୁଟେରା, ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟିନେଲେ ୩ କୋଟିର ଅଷ୍ଟଧାତୁ ମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ଗଡିବ ମା’ ବିରଜାଙ୍କ ସିଂହଧ୍ଵଜ ରଥ, ୯ ଦିନ ଧରି ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେବେ ଦେବୀ
  • ||
  • ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର କୁଲୁରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୭ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ମୃତ
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ନବରାତ୍ର ପୂଜା, ମାଆଙ୍କ ଷୋଡ଼ଶ ପୂଜାପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ଶକ୍ତିପୀଠ
  • ||
  • ମୋହନା : ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୪ଯାତ୍ରୀ
  • ||

ମିତ୍ରପୁର ସ୍ୱାସ୍ଥକେନ୍ଦ୍ର ଅବ୍ୟବସ୍ଥାର ସୁଧାର ଓ ସରକାରୀକରଣ ଦାବି, ଦଳମତ ନିର୍ବିଶେଷରେ ଦେଲେ ଧାରଣା

23/02/2021 at 9:30 PM

ନୀଳଗିରି,୨୩/୦୨: ବାଲେଶ୍ଵର  ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ବ୍ଲକ ଅଧିନ ମିତ୍ରପୁର  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାକେନ୍ଦ୍ର ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ଭିତରେ ଗତି କରୁଛି । ସରକାରୀକରଣ କରିବା ଓ ଅବ୍ୟବସ୍ଥାର ସୁଧାର ହେବା ନେଇ ବାରମ୍ବାର ପ୍ରତିଶୃତି ମିଳୁଛି । ହେଲେ କୌଣସି ସୁଫଳ ନମିଳିବାରୁ ଆଜି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଦଳମତ ନିର୍ବିଶେଷରେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନୀଳଗିରିଠାରୁ ୧୦ କିଲୋମିଟର ଦୂର ମିତ୍ରପୁରଠାରେ ଏକ ଘରୋଇ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ରହିଛି । ୨୦୦୪ ମସିହା ଏପ୍ରିଲ ୧ ତାରିଖରେ ମିତ୍ରପୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ସଂସ୍ଥା ନାମରେ ଏକ ଦାତବ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ସଂସ୍ଥା ଗଢି ଉଠିଥିଲା । ଏହାର ୩୦ ଡ଼ିସିମିଲ ପରିମିତ ୧,୦୦୦ ବର୍ଗଫୁଟରେ ନିଜସ୍ୱ ପକ୍କାଘର ରହିଛି । ଏଥି ସହିତ ୧.୯୦ ଏକର ନିଜସ୍ୱ ଜମି ରହିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳର କିଛି ବଦାନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ଏହାର ପରିଚାଳନା କରାଯାଉଥିଲା । ଡାକ୍ତର, ନର୍ସ, ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ, ଏଏନଏମ ଓ ସୁଇପର କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାବେଳେ ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଦରମା ବଦାନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତାରୁ ଦିଆଯାଉଥିଲା । ହେଲେ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖଣି ଖାଦାନ ବନ୍ଦ ହେବାରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ କେନ୍ଦ୍ର ପରିଚାଳନା କରିବା ଏବେ କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡିଛି । ପରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରର ସଦସ୍ୟମାନେ ପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ସରକାରୀ କରଣ କରିବା ପାଇଁ ବାରମ୍ବାର ବିଧାୟକ, ସାଂସଦ, ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ର ଦେଇଆସୁଥିଲେ ।

ତତ୍କାଳୀନ ସାଂସଦ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜେନା ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇ ଖୁବଶୀଘ୍ର ସରକାରୀ କରଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ । ହେଲେ ପ୍ରତିଶୃତି ପାଣିର ଗାର ସଦୃଶ ପାଲଟିଛି । ତେଣୁ ଆଉ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଭରସା ନକରି ଶେଷରେ ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥକେନ୍ଦ୍ରର ଅଵ୍ୟଵସ୍ଥାର ସୁଧାର ଓ ସରକାରୀ କରଣ କରିବା ଦାବିରେ ନୀଳଗିରି ଉପ-ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହି ଧାରଣାରେ ବିଭିନ୍ନ ଦଳର ନେତା, ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ, ଖାଦାନ ସଙ୍ଘ, କ୍ରସର ସଙ୍ଘ, ସାଧାରଣ ହିତାଧିକାରୀ ମାନେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଏକ ସ୍ମାରକପତ୍ର ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଧାରଣାରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ସମେତ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଯୋଗଦେଇଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସନ୍ତୋଷ ଖଟୁଆ ଆସି ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଥିଲେ।

   Related Posts