ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ୮ରୁ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁର ଉପନିର୍ବାଚନ : ନେତା ବାଛିବେ ଜନତା, ଭୋଟ ଦେବେ ୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭୋଟର
  • ||

ବିହାରରେ ଏହି ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ମଦ, IRCTC କାହିଁକି କଲା ଏପରି ଡିମାଣ୍ଡ

4/10/2022 at 11:21 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୧୦: ଭାରତୀୟ ରେଲୱେର ଅନ୍ଲାଇନ୍ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂର ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ କରୁଥିବା ୱେବସାଇଟ୍ ଆଇଆରସିଟିସିର ନୂଆ ଡିମାଣ୍ଡ। ତାହା ହେଉଛି ବିହାରରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମଦ ଯୋଗାଇବାକୁ ଦାବି କରିଛି। ଆଇଆରସିଟିସି ପକ୍ଷରୁ ବିହାର ପରିଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମଦ୍ୟପାନ କରିବାର ସୁବିଧା ଦିଆଯାଉ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।

ତେବେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଆଇଆରସିଟିସି କହିଛି ଯେ ବିହାରରେ ମଦ ନିଷେଧ ହେତୁ ଅନେକ ଦେଶରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବିହାରକୁ ଆସୁନାହାଁନ୍ତି। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବିହାରକୁ ଆସୁଥିବା ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ମଦ ପିଇବାର ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ କରାଯିବା ଉଚିତ୍। ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛି ଯେ ମଦ ନିଷେଧ ହେତୁ ବିହାରରେ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉନାହିଁ। ଯଦି ବିହାରରେ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଏ, ତେବେ ବିହାର ସରକାର ମଦ ନିଷେଧାଦେଶକୁ ଆରାମ ଦେବା ଉଚିତ ଏବଂ ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମଦ ପିଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ଉଚିତ୍।

ଆଇଆରସିଟିସିର ଇଷ୍ଟ ଜୋନ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ଜେନେରାଲ୍ ମ୍ୟାନେଜର ଜାଫର ଆଜାମ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଦେଶୀମାନେ ମଦ୍ୟପାନ କରୁଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ବୈଦେଶିକ ମୁଦ୍ରା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ମଦ୍ୟପାନ କରିବାର ସ୍ଵାଧୀନତା ଦେବାକୁ ପଡିବ।

କହିବାକୁ ଗଲେ ୨୦୧୬ ମସିହାରୁ ବିହାରରେ ମଦ ନିଷେଧ ଆଇନ ଲାଗୁ ହୋଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ଏପ୍ରିଲ ୨୦୧୬ରେ ବିହାର ନିଷେଧ ଏବଂ ଏକ୍ସାଇଜ୍ ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ। ଯାହା ପରେ ବିହାରରେ ମଦ୍ୟପାନ କିମ୍ବା ବିକ୍ରୟ କରିବା ବେଆଇନ ହୋଇଗଲା । ନିଷେଧ ଆଇନ ଲାଗୁ ହେବା ପରଠାରୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଜେଲରେ ଅଛନ୍ତି।

   Related Posts