scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ବନ୍ଦ ସ୍କୁଲ ଘରେ ଚାଲିଥିଲା ମଦ ପ୍ରସ୍ତୁତ, ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଚଢାଉରେ ହେଲା ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ

6/12/2023 at 9:31 AM

ସୁନ୍ଦରଗଡ ୦୬।୧୨ : ସ୍କୁଲ ଘରୁ ମିଳିଲା ଦେଶୀ ମଦ, ମହୁଲ, ପୋଚ । ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ହେମଗିରି ବ୍ଲକ ବନ୍ଧବାହାଲ ଗାଁ ସ୍କୁଲରୁ ଏପରି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଏହି ଘଟଣାରେ କାହାକୁ ଗିରଫ କରିନାହିଁ ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ,  ବନ୍ଧବାହାଲ ଗାଁରେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ନହେବାରୁ ସରକାରୀ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ପ୍ରାୟ ୩ ବର୍ଷ  ହେବ ବନ୍ଦ ହୋଇ ପଡ଼ିରହିଛି ଏହି ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ୍ । ଅବକାରୀ ବିଭାଗ କୌଣସି ସୁତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ବନ୍ଦ ଥିବା ସ୍କୁଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ଆଉ ଚଢାଉରେ ସ୍କୁଲର ଶୌଚାଳୟ  ଭିତରୁ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ମହୁଲ ପୋଚ ସାଙ୍ଗକୁ ଦେଶୀ ମଦ ଭର୍ତ୍ତି ଜାର ଏବଂ ମଦତିଆରି ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର ହେଉଥିବା ଉପକରଣ ଗୁଡିକୁ ଜବତ କରିଛି । ସ୍କୁଲ୍ ଗୃହ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାସହିତ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଚାବି ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରହିଛି । ତେବେ କିଏ କେବେ ଠାରୁ ଏହି ବନ୍ଦ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ମଦ ତିଅ।ରି ସ୍ଥାନରେ ପରିଣତ କରିଛି ତାହା ଜଣାପଡିନାହିଁ ।

ସେପଟେ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ମଦ, ସାମଗ୍ରୀକୁ ଜବତ କରାଯାଇ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି। । ବନ୍ଦ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ୍ ଗୃହକୁ ନିଜ ସ୍ୱାର୍ଥ ସାଧନ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିବା ଘଟଣା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଏକ ବନ୍ଦ ଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏଭଳି ମଦ କାରବାର ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବା ଘଟଣାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି  । ଏହାସହିତ ଯିଏ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲିପ୍ତ ଥିବେ ତାକୁ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବାର ଅ।ବଶ୍ୟକତା ଥିବା କହିଛନ୍ତି ସରପଞ୍ଚ ।

   Related Posts