scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ପ୍ରତ୍ୟେକ କାଶ୍ମୀରବାସୀଙ୍କ ଜୀବନ ଆମ ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟବାନ, କାଶ୍ମୀର ଯୁବକଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ୫୦,୦୦୦ ସରକାରୀ ଚାକିରି – ଜାମ୍ମୁ -କାଶ୍ମୀର ରାଜ୍ୟପାଳ

28/08/2019 at 8:00 PM

ଶ୍ରୀନଗର – ଆସନ୍ତା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୫୦ ହଜାର କାଶ୍ମୀର ଯୁବକଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଚାକିରି ପ୍ରଦାନ ଯିବ ବୋଲି ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରର ରାଜ୍ୟପାଳ ସତ୍ୟାପାଲ ମଲ୍ଲିକ କହିଛନ୍ତି । ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଅନେକ ବିକାଶମୁଖୀ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଅନେକ କାଶ୍ମୀର ଯୁବକ ସରକାରୀ ଚାକିରି ପାଇବେ ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେ କାଶ୍ମୀରର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଏହି ସବୁ ଚାକିରି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହା ରାଜ୍ୟର ଇତିହାସର ଗୋଟିଏ ଥରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ସବୁଠାରୁ ବଡ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟା ହେବ ବୋଲେ ରାଜ୍ୟପାଳ ମଲ୍ଲିକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପାଇଁ ଅନେକ ବଡ ଯୋଜନା କରାଯାଇଛି। ଆସନ୍ତା ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟରେ ଅନେକ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀର ବାସିନ୍ଦା ଏହାକୁ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେହି ବି ମୃତାହତ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି ଏହା ସରକାରଙ୍କ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ଉପଲବ୍ଧି ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଏବେ ପେଲେଟ୍‌ ଗନ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିବା କଥା ସେ ସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି । ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଅତି ସତର୍କତାର ସହ କାମ କରାଯାଉଥିବା କଥା ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ କାଶ୍ମୀରବାସୀଙ୍କ ଜୀବନ ଆମ ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟବାନ ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ଆମେ ଜଣଙ୍କର ବି ଜୀବନହାନୀ ଚାହୁଁ ନାହୁଁ ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।
କେନ୍ଦ୍ର ଖୁବ ଶୀଘ୍ର କାଶ୍ମୀର ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ ଘୋଷଣା କରିବେ ବୋଲି ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତ । ରାଜନେତମାନଙ୍କୁ ନଜରବନ୍ଦ କରାଯାଇଥିବା ବିଷୟରେ ଦୁଃଖ କରିବାର କିଛି ନାହିଁ , ଏହା ତାଙ୍କର ରାଜନୈତିକ ଜୀବନ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ ବୋଲି ସତ୍ୟାପାଲ ମଲ୍ଲିକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ମିଳୁନଥିବା କଥାକୁ ସେ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts