suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲେ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

ଆଦାନୀଙ୍କ କମ୍ପାନି ଉପରେ LICର ବଡ଼ ଭରସା, କିଣି ସାରିଲାଣି ୭୩,୪୬୭ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସେୟାର

5/12/2022 at 8:17 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତୀୟ ଜୀବନ ବୀମା ନିଗମ(ଏଲଆଇସି) ଗୌତମ ଆମ୍ୱାନୀ ଗ୍ରୁପର କମ୍ପାନିରେ ବଡ ବାଜି ଲଗାଇଛି । ନିକଟରେ ଶେଷ ତ୍ରୈମାସରେ ଏଲଆଇସି ଗ୍ରୁପ ଯେଉଁ ତିନି କମ୍ପାନିରେ ନିଜ ଅଂଶଧନ ବଢାଇଛି ସେଥିରେ ଆଦାନୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ, ଆଦାନୀ ଟୋଟଲ ଗ୍ୟାସ ଏବଂ ଆଦାନୀ ଟ୍ରାନ୍ସମିଶନ ରହିଛି । ଏହାସହ ଗତ ସପ୍ତାହର ଶେଷ କାରବାର ଦିନ ସୁଦ୍ଧା ଏଲଆଇସିର ନିବେଶ ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପର ମୋଟ ୫ କମ୍ପାନିରେ ୭୩,୪୬୭ କୋଟି ରହିଛି । କେବେ ଏହି ସମୟରେ ବିଦେଶୀ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ନିବେଶକ (ଏଫପିଆଇ) ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପର କମ୍ପାନିରେ ନିଜ ଅଂଶ କମ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପର ଯେଉଁ ୫ କମ୍ପାନିରେ ଏଲଆଇସି ଅଂଶଧନ ରହିଛି ସେଥିରେ ଆଦାନୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ, ଆଦାନୀ ଟୋଟଲ ଗ୍ୟାସ ଏବଂ ଆଦାନୀ ଟ୍ରାନ୍ସମିଶନ, ଆଦାନୀ ଗ୍ରୀନ ଏନର୍ଜୀ, ଆଦାନୀ ପୋର୍ଟ ଆଣ୍ଡ ସ୍ପେଶାଲ ଇକୋନମିକ୍ ଜୋନ ରହିଛି । ପ୍ରାଇମ ଡାଟା ବେସ ଅନୁସାରେ ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଏଲଆଇସିରେ ମୋଟ ଇକ୍ୱିଟୀ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ୧୦.୨୭ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା । ଆଦାନୀ ଗ୍ରୁପରେ ଏଲଆଇସିର ଅଂଶଧନର ମୂଲ୍ୟ ଏହାର ମୋଟ ଇକ୍ୱିଟୀ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓ ପ୍ରାୟ ୭ ପ୍ରତିଶତ ଥିଲା।

୨୦୨୧ ଜୁନ ୩୦ ସୁଦ୍ଧ ଆଦାନୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସରେ ଏଲଆଇସିର ଅଂଶଧନ ୧.୩୨ ପ୍ରତିଶତ ଥିଲା, ଯାହା ଗତ ପାଞ୍ଚ ତ୍ରୈମାସ ଧରି ଲଗାତାର ବଢି ଚାଲିଛି । ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ଅଂଶଧନ ୪.୦୨ ପ୍ରତିଶତ ହୋଇଥିଲା । ଏଲଆଇସି ନିକଟରେ ସେପ୍ଟେମ୍ୱର ସୁଦ୍ଧା ୪,୫୮,୧୪,୯୫୪ ଆଦାନୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ ସେୟାର ଥିଲା । ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୧୭,୯୬୬ କୋଟି ଥିଲା।

ସେହିପରି ଏଲଆଇସି ଟୋଟାଲ ଗ୍ୟାସରେ ଏଲଆଇସିର ନିବେଶ ପ୍ରାୟ ୨୨,୭୦୬ କୋଟି ଟଙ୍କା । ଆଦାନୀ ଟ୍ରାନ୍ସମିଶନରରେ ଏଲଆଇସିର ନିବେଶ ପ୍ରାୟ ୧୦,୬୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି । ଆଦାନୀ ଗ୍ରୀନରେ ଏନର୍ଜୀରେ ଏଲଆଇସିର ଅଂଶଧନ ୩,୭୬୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ରହିଛି ।

   Related Posts