ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ: ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ଶରୀରରେ ରହିଛି ଅନେକ କ୍ଷତଚିହ୍ନ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର: ଜଳିଗଲା ଘରୋଇ ବସ୍ ନାଗରାଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ କଣ୍ଡକ୍ଟର
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ନାଳରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପାଖରେ ପଡିଛି ବାଇକ ଓ ମଦବୋତଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୧୫ ବଖରା, ୨ ଗୋ-ମାତା ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • କଟକ: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଝରଣା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||

ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କେନି ରୋଜର୍ସଙ୍କ ପରଲୋକ

21/03/2020 at 4:22 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।ଦ୩ : ଆମେରିକୀୟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗାୟକ-ସଂଗୀତଜ୍ଞ କେନି ରୋଜର୍ସଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ୮୧ ବର୍ଷିୟ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସମ୍ପର୍କରେ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରିଛନ୍ତି। କେନି ରୋଜର୍ସଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ନିଜ ଘର ଭିତରେ ହିଁ ହୋଇଛି। ରୋଜର୍ସଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ କରୋନା ଭାଇରସ ଦେଖିବା ପୂର୍ବରୁ କେନିଙ୍କୁ ଅନେକ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘର ଭିତରେ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିଥିଲେ। ତେଣୁ କରୋନା ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ପରିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଦିନ ପରେ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ ଏକ ପ୍ରାର୍ଥନା ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

କେନି ରୋଜର୍ସ ସେ ଜଣେ ଆମେରିକୀୟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗାୟକ ଥିଲେ । ଦେଶ ସଙ୍ଗୀତର ଏହି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗାୟକ ପ୍ରାୟ ୬ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ଗୀତ ଗାଇଥିଲେ। କେବଳ ଆମେରିକାରେ ନୁହେଁ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ତାଙ୍କର ଏକ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ ଅଛନ୍ତି । ଯଦି ଆପଣ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ହିଟ୍ ଗୀତ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ତେବେ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ରେ ଦି ଗେମ୍ବଲର୍, ଲେଡି, ଆଇସଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଭଳି ଗୀତଗୁଡିକ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ହୋଇଛି । ଆଜି ବି ଲୋକମାନେ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ପ୍ଲେୟାର୍ ଉପରେ ବହୁତ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ସେମାନଙ୍କ କଥା ଶୁଣନ୍ତି । ରୋଜର୍ସଙ୍କୁ ଏଥର ଗ୍ରାମି ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା ​​। ସେ ଏକ ଦେଶ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ହଲ୍ ଅଫ୍ ଫେମ୍ ସଦସ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଦେଶ ସଙ୍ଗୀତର ଆଇକନ୍ କୁହାଯାଏ।

ରୋଜର୍ସଙ୍କୁ ୬ ଥର CMA ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ମିଳିସାରିଛି। କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭରେ, କେନି ରୋଜର୍ସ ଏକ ବ୍ୟାଣ୍ଡର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ । ୧୯୭୦-୮୦ ଦଶକରେ ରୋଜର୍ସଙ୍କ ଗୀତକୁ ଅନେକ ଗୁଜବ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ​​। ଗତ ବର୍ଷ ମେ ମାସରେ ରୋଜର୍ସ ଡିହାଇଡ୍ରେସନ୍ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଜର୍ଜିଆ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଖସିଯାଉଥିବା ଖବର ଆସିଥିଲା। ୨୦୧୮ରେ, ରୋଜର୍ସ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଏକ ସୋ ବାତିଲ୍ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts