AKK 2023
MONGINIS 728X90
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
MONGINIS 728X90
Showcase2022
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଫୁଲବାଣୀ:୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଦୁଇ ଦୁଇ ଥର ଚଢାଉ, ଦେଢ଼ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲରୁ ଅଧିକ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା: ନବଦାସ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋପାଳର ହେବ ନାର୍କୋ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ବରମୁଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବୋମାମାଡ ଘଟଣା, ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର: ମହୁମାଛି ଆକ୍ରମଣରେ ୧୫ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ଦୌଡିଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ଅମିତ୍ ଶାହା, ବୁଥ ସ୍ତରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କମୁଛି ଶୀତ, ବଢୁଛି ତାତି: ଟ୍ୱିନସିଟିରେ ପାରଦ ଉପରମୁହାଁ
  • ||

ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ଥାୟୀ ବେଞ୍ଚ ସ୍ଥାପନ ଦାବୀ: ୨୩ଦିନରେ ଓକିଲଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ, ୨୯ରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର ଜରୁରୀ ବୈଠକ

27/09/2018 at 7:09 PM

ସମ୍ବଲପୁର୨୭|୯: ୨୩ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଲାଣି ଓକିଲଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ । ତଥାପି ନା’ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନା’ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କାହାରି ନଜର ପଡ଼ୁନି । ଏମିତିରେ ଆଉ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଆନ୍ଦୋଳନର ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ ବୋଲି ଅନୁଭବ କରି ସିଧା ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ଆଇନଜୀବୀ । ଗଲାକାଲି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ସମ୍ବଲପୁର ଓକିଲ ସଂଘର ଉଗ୍ରରୂପ । ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଧସେଇ ପଶିବା ଥିଲେ ଓକିଲମାନେ । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ବଳପୂର୍ବକ ସେମାନେ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବାହାର କରି ଅଫିସରେ ତାଲା ପକାଇଦେଇଥିଲେ ।

ଆସନ୍ତା ୨୯ରେ ରାଜଗାଙ୍ଗପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟିର ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଡକାଯାଇଛି। ଏହାପରେ ସାରା ପଶ୍ଚିମଓଡିଶାର ଓକିଲ ସମୂହ, ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ଦାବିରେ ଓକଲିସଂଘକୁ ସମର୍ଥନ ଦେଇଆସୁଥିବା ୨୪୫ଟି ସାମାଜିକ ଓ ସାଂସ୍କୃତିକ ସଂଗଠନକୁ ନେଇ ମହାଅଧିବେସନ କରାଯିବ। ଏମିତିରେ ଓକିଲମାନେ ଉଭୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଓ କେନ୍ଦ୍ରସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଚୁଡାନ୍ତ ଲଢେଇ ଲଢ଼ିବାକୁ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ । ହେଲେ ୟା ଭିତରେ ଓକିଲଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଆଉ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ନେଇ କାହାର କେତେ ଆନ୍ତରିକତା ରହିଛି ତାକୁ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ରାଜନୈତିକ ବୟାନବାଜି ।

ଗଲା ୨୩ଦିନ ହେଲାଣି ଓକିଲଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ ସମସ୍ତ କୋର୍ଟ ବନ୍ଦ ରହିଛି ।ଫଳରେ ଲୋକମାନେ ନାହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ତେଣୁ ସରକାର ତୁରନ୍ତ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରି ସମାଧାନର ବାଟ ବାହାର କରିବାକୁ ଦାବୀ କରିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ୧୦ଟି ଜିଲ୍ଲାର ଲୋକେ ।

   Related Posts