vridhi excotica
ori homes
vridhi excotica
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭିଭୋ ଉପରେ ଚଢଉ ନେଇ ଚୀନର ରାଗ, କହିଲା- ‘ବିଦେଶୀ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ଇଚ୍ଛା କମିଯିବ…’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୨୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୮୯୩୦ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳିଲେ ଧୋନୀ, କାଟିଲେ କେକ୍ : ପତ୍ନୀ ସାକ୍ଷୀ ସେୟାର କଲେ ଭିଡିଓ
  • ||
  • କେବଳ ସ୍ପାଇସଜେଟ୍ ନୁହେଁ, ଅନ୍ୟ କମ୍ପାନୀର ବିମାନରେ ମଧ୍ୟ ବଢୁଛି ତ୍ରୁଟି : ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତା
  • ||
  • ୪୧ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍ କୁଲ୍ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଜିତାଇଥିଲେ ଦିନିକିଆ ଓ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍
  • ||
  • ଜନ୍ମଦିନରେ ଓ୍ୱିମ୍ବଲଡନ୍ ଦେଖିବାକୁ ପହଁଚିଲେ ମାହି, ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଫଟୋ
  • ||

ନମିତା ଦେଲେ ମୁଖାଗ୍ନି

17/08/2018 at 12:22 PM

ଅଟଳବିହାରୀ ବାଜପେୟୀ । ସାରା ଜୀବନକୁ ଦେଶ , ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଦେଇ ଥିବା ମହାନ ନେତାଙ୍କର ନିଜ ପାଇଁ ବୋଧହୁଏ ସମୟ ନଥିଲା । ସବୁଥିରେ ସେ ଅଟଳ ଥିଲେ ବି ଥିଲେ ସେ ସାଧାରଣ ।ରାଜନୀତି ପରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମ ଥିଲା କବିତା , କିନ୍ତୁ ଅବିବାହିତ ଥିଲେ ଏହି ମହାନ ରାଷ୍ଟ୍ର ନେତା । ସାତ ଭାଇ ଭଉଣୀର ପରିବାରରୁ ଆସିଥିବା ଅଟଳ ଚିର କୁମାର ଥିଲେ । ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ସହପାଠିନୀ ରାଜକୁମାର କାଉଲଙ୍କ ଝିଅ ନମିତାଙ୍କୁ ପୋଷ୍ୟକନ୍ୟା କରିଥିଲେ । ରାଜକୁମାରୀ କାଉଲ ଏବଂ ପ୍ରଫେସର ବ୍ରିଜ ନାରାୟଣ କାଉଲଙ୍କ ଝିଅ ନମିତାଙ୍କ ପୁରା ନାମ ନମିତା କାଉଲ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ୟ୍ୟ । ଡାକ ନାମ ତାଙ୍କର ଗୁନୁ ।ସେ କିଛି ଦିନ ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲ ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ନମିତାଙ୍କର ଜଣେ ଭଉଣୀ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନାମ ନନ୍ଦିତା କାଉଲ । ନମିତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ରଞ୍ଜନ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ । ଶ୍ବଶୁର ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀତ୍ବ କାଳରେ ରଞ୍ଜନ ଥିଲେ ପିଏମଓର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅଧିକାରୀ । ଏପରିକି ସେତେବେଳେ ପ୍ରଶାସନ ଉପରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ବି ହୋଇଛି ।ନମିତା ଓ ରଞ୍ଜନଙ୍କର ଜଣେ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ନାମ ନିହାରିକା । ନମିତା ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ଝିଅ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସହ ରହୁଥିଲେ ।ନମିତାଙ୍କ ମାଆ ରାଜକୁମାର କାଉଲ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ପ୍ରଫେସର ବି.ଏନ.କାଉଲଙ୍କ ସହ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ସଂପର୍କ ଅତି ଘନିଷ୍ଠ । ବାଜପେୟୀ ଏବଂ ରାଜକୁମାରୀ ଗ୍ୱାଲିୟର ସ୍ଥିତ ଭିକ୍ଟୋରିଆ କଲେଜରେ ଏକାଠି ପାଠ ପଢୁଥିଲେ । ବିଏନ୍ କାଉଲ ଥିଲେ ଦର୍ଶନ ପ୍ରଧ୍ୟାପକ । ୯୦ ଦଶକରେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ପ୍ରଚାରରେ ବିଏନ କାଉଲ ପ୍ରମୂଖ ଭୂମିକା ନେଇଥିଲେ । ତେବେ ବିଏନ କାଉଲଙ୍କ ମଡତ୍ୟୁ ପରେ ରାଜକୁମାରୀ ଓ ତାଙ୍କ ପରିବାରର ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିଲେ ବିଜପେୟୀ । ୨୦୧୪ ରେ ହୃଦଘାତରେ ରାଜକୁମାରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇସାରିଛି । ରାଜକୁମାରୀ ଜଣେ ସ୍ନେହଁଶୀଳା ଏବଂ ପରୋପକାରୀ ମହିଳା ଥିଲେ ବୋଲି କୁହନ୍ତି ସୁଷମା ସ୍ବରାଜ ଏବଂ ବହୁ ବିଜେପି ନେତା ।

   Related Posts