ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ORHDC ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା, IAS ବିନୋଦ କୁମାରଙ୍କ ସହ ୬ ଜଣଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଲେ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଜଜ୍‌
  • ||
  • ଫିରୋଜାବାଦରେ ଛାତିଥରା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ପରିବାରର ୬ଜଣ
  • ||
  • କୁହୁଡ଼ି ନେଲା ଜୀବନ; ରାସ୍ତା ଦେଖାନଯିବାରୁ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ ଜୀବନ
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅବିନାଶ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ, ସୁପ୍ରିମ ଅଟୋ ମୋବାଇଲ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ହେଲେ ଅବିନାଶ
  • ||

କରୋନା ଭାଇରସ ମହାମାରୀକୁ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି କହିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, କୋର୍ଟ ଦେଲେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

23/12/2020 at 10:57 PM

ଲାହୋର ୨୩।୧୨: କରୋନା ଭାଇରସ ମହମାରୀ ମିଥ୍ୟା ଓ ଏଥିଲାଗି ଟିକା କ୍ରୟ କରି ରାଜକୋଷରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ବୃଥାବ୍ୟୟକୁ କୋର୍ଟରେ  ଚାଲେଞ୍ଜ କରିଥିବା ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଲାହୋର ଉଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଭବିଷ୍ୟତରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଯେପରି ଦେଶର କୌଣସି ନ୍ୟାୟାଳୟରେ ଏପରି ମୋକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ ନ କରନ୍ତି ସେଥିଲାଗି ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ ସତର୍କ କରାଇଛନ୍ତି।

ଅଜହର ଆବ୍ବାସ ନାମକ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଲାହୋର ଉଚ୍ଚନ୍ୟାୟାଳୟରେ ପିଟିସନ ଦାୟର କରି କୋଭିଡ ଏକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର  ଓ ଲୋକେ ହାତ ମିଳାଇଲେ ଏହା ବ୍ୟାପେନି ବୋଲି ଆବେଦନରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ। ସେହିପରି କୋଭିଡ ମଣିଷ ସହ ଦୀର୍ଘ ଦିନରୁ ଅଛି ଓ ଏହା ଘାତକ ନୁହେଁ ଏଣୁ ଏଥିଲାଗି ସରକାର ଜାରି କରୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ଓ ନିରାକରଣ ଲାଗି ବିଦେଶରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟ ଟିକା ମଗାଇବାର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ଲଗାଇଥିଲେ।

ଆବେଦନକୁ ବିଚାର ଲାଗି ଗ୍ରହଣ କରି ବିଚାରପତି ମୁହମ୍ମଦ କାଶୀମ ଖାନ୍‌ କୋଭିଡ ନେଇ ଏଣୁ ତେଣୁ କଥା ନ କହି ତାଙ୍କ ଯୁକ୍ତି ନେଇ ଥିବା ଡାକ୍ତରୀ ପ୍ରମାଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ତେବେ ମାମଲାରେ ଅଜହର ସେପରି କୌଣସି ତଥ୍ୟ ଉପସ୍ଥାପନ ନ କରି କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଭ୍ରମିତ କରିବାରେ ଲାଗିଥିଲେ। ଶେଷ କୋର୍ଟ ମାମଲାକୁ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିବା ସହ ଅଜହରଙ୍କୁ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଜହର ପେଷାରେ ଜଣେ ଶୀତତାପକ ଯନ୍ତ୍ର ମେକାନିକ୍ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

   Related Posts