ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ୍ ବେଳେ ଜବାନ-ମାଓବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ : ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ମୃତ, ୨ଟି ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ

12/12/2020 at 3:30 PM

କନ୍ଧମାଳ ୧୨।୧୨: କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଓ ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କୁଇରିମାଣ୍ଡୁର ପଦରପଡା ଜଙ୍ଗଲରେ ଏସଓଜି ଓ ଡିଭିଏଫ ଜବାନମାନେ ଗତ ୯ ତାରିଖରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଜବାନ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା । ଘଞ୍ଚ ଜଙ୍ଗଲର ସୁଯୋଗ ଉଠାଇ ମାଓବାଦୀମାନେ ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଇ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ।

ପୁଣି ୧୧ ତାରିଖ ଦିନ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ବେଳେ ଜବାନମାନଙ୍କ ଗୁଳିମାଡରେ ଜଣେ ମହିଳା କ୍ୟାଡର ମାଓବାଦୀର ମୃତଦେହ ମିଳିଥିଲା । ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ପୋଲିସକୁ ୨ଟି ବନ୍ଧୁକ ସମେତ ୪ଟି ଗୁଳି, ଟର୍ଚ୍ଚ ଓ ଅନେକ ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ମିଳିଥିଲା । ଏହି ସଂଗଠନ ଓଡିଶା କମିଟିର କେକେବିଏନ ଡିଭିଜନର ଜଣାପଡିଛି । ଗୁଳି ବିନିମୟ ସମୟରେ ୧୦ରୁ ୧୫ମାଓବାଦୀ ଥିବା ଏହି ସଂଗଠନର ଦସ୍ୟୁ ନେତୃତ୍ବ ନେଉଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି କନ୍ଧମାଳ ଏସପି ବିନୀତ ଅଗ୍ରୱାଲ । ତେବେ ଏହି ଘଟଣା ପରେ ପୋଲିସ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନକୁ ଜୋରଜାର କରିଛି ।

ତେବେ ଗତ ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ କ୍ୟାଡର ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲାଣି । ମାଓବାଦୀମାନେ ହିଂସା ଛାଡି ସମାଜର ମୁଖ୍ୟକୁ ଶ୍ରୋତକୁ ଫେରିବାକୁ ଆହ୍ଵାନ ଦେଇଛନ୍ତି କନ୍ଧମାଳ ଏସପି ।

   Related Posts