scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଏହି ଅଜବ ଗାଁରେ ସବୁ ବିଦେଶୀ ମହିଳା ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ମାଆ, ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି ?

11/07/2023 at 1:04 PM

ମୁମ୍ଵାଇ ୧୧।୦୭: ଭାରତରେ ଏପରି ଅନେକ ଗ୍ରାମ ଅଛି। ଯାହା କିଛି ନା କିଛି କାରଣ ପାଇଁ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ଏହି ଗାଁ ଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜିନିଷ ଅଛି । ଯାହା ଜାଣି ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଆନ୍ତି। ଅନେକ ଗାଁ ରହିଥାଏ ଯାହାକୁ ଦେଖିବା ଦ୍ୱାରା ଆମେ ଆକର୍ଷିତ ହୋଇଥାଉ। କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଆମ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଏପରି ଏକ ଗାଁ ଅଛି। ଯେଉଁଠାରେ ୟୁରୋପର ଝିଅମାନେ ଗର୍ଭବତୀ ହେବାକୁ ଏଠାକୁ ଆସନ୍ତି।

ହୁଏତ ଆପଣ ଏହି କଥା ଶୁଣିଲେ ଅଦ୍ଭୁତ ମନେ କରିପାରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତ। ଆମେ କାର୍ଗିଲ ଠାରୁ ୭୦ କିଲୋମିଟର ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ ଆର୍ଯ୍ୟନ୍ ଭାଲି ଗ୍ରାମ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ। ଯେଉଁଠାରେ ୟୁରୋପର ମହିଳାମାନେ ବୁଲିବାକୁ ନୁହେଁ ବରଂ ଏଠାକାର ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଗର୍ଭବତୀ ହେବାକୁ ଆସନ୍ତି। ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ନିଶ୍ଚୟ ଆସିଥିବ , କ’ଣ ଅଛି ଯାହା ୟୁରୋପର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରେ? ଏହାର ଉତ୍ତର ହେଉଛି ବ୍ରୋକପା ଜନଜାତିର ଲୋକ … ଯେଉଁମାନେ ଆଲେକ୍ସଜାଣ୍ଡାର୍ ଦି ଗ୍ରେଟ୍ ସୈନ୍ୟଙ୍କ ବଂଶଧର ବୋଲି କୁହାଯାଏ ।

OMG! इस अनोखे गांव में हर विदेशी महिला होना चाहती है प्रेग्नेंट, जानिए क्या है वजह

ଯେତେବେଳେ ପରାଜୟ ପରେ ଆଲେକ୍ସଜାଣ୍ଡାର୍ ଦି ଗ୍ରେଟ୍ ଭାରତ ଛାଡୁଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କର ସେନାର କିଛି ଅଂଶ ଭାରତରେ ରହିଥିଲେ । ସେବେଠାରୁ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ତାଙ୍କ ବଂଶ ଏହି ଗ୍ରାମରେ ବାସ କରୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ୟୁରୋପର ମହିଳାମାନେ ଆଲେକ୍ସଜାଣ୍ଡାର୍ ଦି ଗ୍ରେଟର ସୈନିକମାନଙ୍କ ପରି ଏକ ଶିଶୁର ଇଚ୍ଛା ସହିତ ଏହି ଗାଁକୁ ଆସନ୍ତି। ଏଠାରେ ରହୁଥିବା ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରନ୍ତି । ଯାହାଫଳରେ ସେମାନଙ୍କର ପିଲା ସୈନିକମାନଙ୍କ ପରି ଉଚ୍ଚ, ନୀଳ ଆଖି ଏବଂ ମଜବୁତ ଶରୀର ହେବ।

ଏହାର ପ୍ରତିବଦଳରେ, ୟୁରୋପୀୟ ମହିଳାମାନେ ଏଠାରେ ଥିବା ପୁରୁଷମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦିଅନ୍ତି ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ ସରିବା ପରେ ସେମାନେ ନିଜ ଦେଶକୁ ଫେରିଯାଆନ୍ତି । ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ଏତେ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଆସୁଛି ଯେ ଆଜି ଏଠାରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବ୍ୟବସାୟ ପରି ହୋଇଗଲା । ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏଠାରେ ବାସ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସଂସ୍କୃତି ଆମଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିନ୍ନ । ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କର ପୋଷାକ ବହୁତ ରଙ୍ଗୀନ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଏହି ଲୋକମାନେ ବ୍ରେକ୍ସାଡ୍ ଭାଷା କୁହନ୍ତି।  ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିପାରିବେ। ଏହି ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ହିନ୍ଦୀ ଜାଣିଛନ୍ତି ।

   Related Posts