scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଦାଦନ ଚାଲାଣ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଅପରେସନ ‘ଦାଦନ’

14/10/2019 at 1:47 PM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୧୪/୧୦: ପେ।ଲିସ ପଞ୍ଝାରେ ଦାଦନ ସର୍ଦାର ।ଚାଲାଣ ବେଳେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୨୫ ଜଣ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକ ।ବେଆଇନ ଦାଦନ ଚାଲାଣକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ପେ।ଲିସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଅଭିଯାନର ପ୍ରଥମ ପାହାଚରେ ମିଳିଛି ସଫଳତା ।

ଆକ୍ସନ ମୁଡରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ପେ।ଲିସ ।ଜିଲ୍ଲାରୁ ଦାଦନ ଚାଲାଣ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେ।ଇଛି ଅପରେସନ ‘ଦାଦନ’ ।ନିରିହ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଦେଇ ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଦଲାଲଙ୍କୁ  ଧରିବାକୁ ଚାଲିଛି ଧରପଗଡ । ଏହି କ୍ରମରେ ୧୨ ତାରିଖରେ ବେଆଇନ ଚାଲାଣ ବେଳେ ୨୫ଜଣ ଦାଦନ ସର୍ଦାରଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଛି ପେ।ଲିସ । କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜିରୁ ୮, ତୁରେକେଲାରୁ ୬, ବେଲପଡାରୁ ୫, ଖପ୍ରାଖୋଲରୁ ୪ ଜଣ ଓ ଲାଠୋରୁ ୨ ଜଣ ଦାଦନ ସର୍ଦାରକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି । ଏସପିଙ୍କ ନେତୃରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ ଦାଦନ ପ୍ରବଳ ଅଞ୍ଚଳ ଗୁଡିକରେ ଚଢାଉ କରି ଏମାନଙ୍କୁ ଧରିଛି ।

ନୂଆଁଖାଇ ଓ ଦଶହରା ପରେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ନିରିହ ଲେ।କଙ୍କୁ ଟାର୍ଗଟ୍ କରନ୍ତି ଦଲାଲ । ଅର୍ଥ ଲେ।ଭ ଦେଖାଇ ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ଚାଲାଣ କରନ୍ତି । କେତେବେଳେ ନିର୍ଯାତନା ସହି ଶ୍ରମିକ ଫେରେ ତ କେତବେଳ ଆସେ ମୃତଦେହ ।ତେବେ ଡେରିରେ ହେଲେ ବି ଦାଦନ ପ୍ରଥା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେ।ଇଛି ଆକ୍ସନ । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ବଲାଙ୍ଗୀର ପୋଲିସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ଧରପଗଡ ଆଗକୁ ଜାରି ରହିବ ତ? ପୁଣି ଖୁଲମଖୁଲ୍ଲା ଚାଲିଥିବା ମଣିଷ ବ୍ୟପାର ଆରମ୍ଭ ହେବନି ତ?

ଦାଦନ ସମସ୍ୟା ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲାରେ ମହାମାରୀର ରୂପ ନେଇଛି ।ରାଜ୍ୟ କି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ କେ।ଟି କେ।ଟି ଟଙ୍କାର ଯେ।ଜନା ଏଥିରେ ରେ।କ ଲଗାଇ ପାରିନି । ତେବେ ଦେଖାଯାଉ ଦାଦନ ଚାଲାଣ ରେ।କିବାକୁ କେତେଦୂର ସଫଳ ହେଉଛି ବଲାଙ୍ଗୀର ପେ।ଲିସ ।

   Related Posts