AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ତନାଘନା, ଗୁଳିମାଡ଼ ସ୍ଥାନରେ ମେଟାଲ ଡିଟେକ୍ଟର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • କଟକ: ସବ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଅଫିସରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ରେକର୍ଡ ରୁମ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଜେଲ୍‌ରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଅର୍ଚ୍ଚନା, ଅନୁମତି ଦେଇଥିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||

ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ମହାକୁମ୍ଭ ସ୍ନାନ ; ବୁଡ ପକାଇଲେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

15/01/2019 at 9:18 AM

ପ୍ରୟାଗରାଜ ୧୫|୧: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ମହାକୁମ୍ଭ-୨୦୧୯ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରୁ ଭକ୍ତମାନେ ବୁଡ ପକାଇଛନ୍ତି । ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ଗଙ୍ଗା, ଯମୁନା ଏବଂ ସରସ୍ବତୀ ତିନି ସଂଗମସ୍ଥଳରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ସାଧି ସନ୍ଥ ବୁଡ ପକାଇଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଦେଶ ବିଦେଶରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ପ୍ରୟାଗରାଜରେ ଆସି ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ହିନ୍ଦୁ ଆସ୍ଥାର ଏହି ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କୁମ୍ଭରେ ସାମିଲ ହେବାପାଇଁ ସାଧୁସନ୍ଥଙ୍କ ମହା ସମାଗମ ହୋଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ରବିଙ୍କ ମକର ରାଶିରେ ଚଳନ ସହ ତୀର୍ଥରାଜ ପ୍ରୟାଗର ସଂଗମ ତଟରେ ମହାସ୍ନାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ସଂଗମ ତଟରେ ଚାରିପଟେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଆଖଡ଼ାର ଶିବିର ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି।

ସରକାର ୧୧ ହଜାର ଶିବିର ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି । ସକାଳ ୬ଟାରୁ ସ୍ନାନ ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହା ସନ୍ଧ୍ୟା ୫ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ସମସ୍ତ ଆଖଡାକୁ ସ୍ନାନ ପାଇଁ ୩୦ରୁ ୪୫ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୟ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା କୁମ୍ଭର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ଆକର୍ଷଣ ହେବ। ଏହାପରେ ବୈରାଗୀ ଏବଂ ଉଦାସୀନ ଆଖଡ଼ାର ସନ୍ନ୍ୟାସୀମାନେ ପ୍ରଥମେ ସଂଗମରେ ବୁଡ଼ ପକାଇଛନ୍ତି । ସାଧୁ ସନ୍ଥଙ୍କ ସହ ସାଧାରଣ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମଧ୍ୟ ସଂଗମ ସହ ଅଲଗା ଅଲଗା ଘାଟରେ ଅଧା ରାତିରୁ ସ୍ନାନ କରୁଛନ୍ତି । କଡା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ଗାଟରେ ସ୍ନାନ କରିବା ସହ ପୂଜାପାଠ କରୁଛନ୍ତି । କୁମ୍ଭର ଭବ୍ୟ ଆୟୋଜନ ପାଇଁ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ସରକାର ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts