suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟାଙ୍ଗୀ: ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମୃତ, ଧାନ ଗଦା ସଜାଡି ରଖୁଥିବାବେଳେ ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ବହିରା ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୫ ବାଇକ୍‌କୁ ପିଟି ହୋଟେଲରେ ପଶିଲା ସ୍କର୍ପିଓ
  • ||

ହଳଦିପାଣି-ମହାନଦୀ ନଦୀପଥ ଖୋଲିବା ଦାବିରେ କୃଷକ ମଞ୍ଚର ଆନ୍ଦୋଳନ

15/01/2019 at 2:18 PM

ପାରାଦୀପ ୧୫|୧: ପାରାଦୀପ ଗଡ ନିକଟରେ ଥିବା ହଳଦି ପାଣି ଜୋର-ମହାନଦୀ ନଦୀପଥ ଅବରୋଧ ଖୋଲାଯିବା ଦାବିରେ ପାରାଦୀପରେ ରାସ୍ତାରୋକ। ପାରାଦୀପ କୃଷକ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ କଟକ-ପାରାଦୀରପ ରାଜ୍ୟପଥ ଓ କଟକ-ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ କରାଯାଇଛି। ଫଳରେ ଯାନବାହାନ ଚଳାଚଳ ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି। ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦରକୁ ଆସୁଥିବା ପଣ୍ୟ ପରିବହନ  ଟ୍ରକ ଗୁଡିକ ରାସ୍ତାରୋକ ଯୋଗୁ ସଡକରେ ଅଟକି ରହିଛି। ଅବରୋଧ ନଦୀପଥ ଖୋଲାଯିବା ପାଇଁ ୨୯ ମୌଜାର ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି।

ଗତବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଦାବିରେ ପାରାଦୀପ କୃଷକ ମଞ୍ଚ  ରାସ୍ତାରୋକ କରିଥିଲେ । ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ୧୫ ଦିନ ସମୟ ନେଇଥିଲେ। ହେଲେ ଆଜି ଯାଏଁ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିନି। ବର୍ଷାଦିନ ଆସିଲେ କୁଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକର ଏହି ୨୯ ମୌଜା ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଯାଏ। ଜଳ ନିଷ୍କାସନର ସୁବ୍ୟବବସ୍ଥା ନଥିବାରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଜଳବନ୍ଦୀ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଥାନ୍ତି। ଦାବି ପୂରଣ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ପାରାଦୀପ କୃଷକ ମଞ୍ଚ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି।

   Related Posts