ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଉପରେ ଡ୍ରୋନ୍‌ ଉଡାଇବା ଘଟଣା : ଅପଲୋଡ ଭିଡିଓ ଡିଲିଟ୍‌ କଲେ ୟୁଟ୍ୟୁବର, ଆଉ ହାତଯୋଡି କ୍ଷମା ବି ମାଗିଲେ…
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିକୁ ସବୁ ତଥ୍ୟ ଦେଲା କମିଶନରେଟ୍‌ ପୋଲିସ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ଟ୍ୟାଙ୍କରରୁ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌, ଯାତାୟତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ସ୍ୱାଗତ କଲେ କୋଲକାତାର ଯୌନକର୍ମୀ; ହକ୍‌ ପାଇଁ ପଦଯାତ୍ରା କଲେ ଶହ ଶହ କର୍ମୀ

27/05/2022 at 9:22 PM

କୋଲକାତା: ଯୌନକର୍ମୀଙ୍କୁ ନେଇ ଗତକାଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ରାୟ ଦେବା ପରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କୋଲକାତାର ଯୌନକର୍ମୀମାନେ ତାଙ୍କ ଅଧିକାର ଦାବି କରି ଏକ ପଦଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି। ବେଶ୍ୟାବୃତ୍ତି ଏକ ପେଷା। ଆଇନ ଅନୁସାରେ ଯୌନକର୍ମୀମାନଙ୍କର ବି ସମ୍ମାନର ସହ ବଞ୍ଚିବାର ଅଧିକାର ରହିଛି ବୋଲି ଗତକାଲି ରାୟ ଶୁଣାଇଥିଲେ କୋର୍ଟ।

ଏଥିରେ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରି କୋଲକାତାର ସବୁଠାରୁ ପୁରୁଣା ସଂଗଠନ ‘ଦରବାର ମହିଳା କମିଟି’ ହଜାର ହଜାର ଯୌନକର୍ମୀଙ୍କୁ ଏକାଠୀ କରି କୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟକୁ ସ୍ୱାଗତ ପୂର୍ବକ ଏକ ପଦଯାତ୍ରା କରିଥିଲା। କୋଲକାତାରେ ଯୌନକର୍ମୀଙ୍କର ଅଧିକାର ଦାବି କରି ନାରା ଲଗାଇଥିଲେ।

ଏନେଇ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ କହି ସଂଗଠନର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ବିଶାଖା ଲସ୍କର କହିଛନ୍ତି “ଏହା ବହୁଦିନର ଲଢ଼େଇ ଥିଲା। ଶେଷରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଯେଉଁ ଅର୍ଡର ଦେଇଛନ୍ତି ସେଥିରେ ଆମେ ବହୁତ ଖୁସି। ଆମ ଯୌନକର୍ମୀମାନେ ଚୋର କି ଡକାୟତ ନୁହେଁ। ଆମେ ଏକ ସେବାରେ ରହିଛୁ ଯାହାକୁ ସମ୍ମାନ ଦରକାର।”

ସୂଚନା ଥାଉକ ଦରବାର ସଂଗଠନ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେଲା ମହିଳା ଓ ଯୌନକର୍ମୀମାନଙ୍କ ଅଧିକାର ସହ ମାନବ ଚାଲାଣ ଓ ଏଚ୍‌ଆଇଭି ଏଡ୍ସ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼େଇ ଜାରି ରଖିଛି। ୧୯୯୩ ମସିହା ଠାରୁ ବିଶାଖା ଲସ୍କର ଏହି ସଂସ୍ଥା ସହ ଜଡ଼ିତ ରହିଛନ୍ତି।

   Related Posts