Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ସାଂଗ ହୋଇ ରହିଆସୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଆଉ ଜଣେ ଯୁବତୀ: ଜାଣନ୍ତୁ ପୂରା କାହାଣୀ

20/01/2019 at 7:16 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୦|୧: ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ । ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲେ ଆଉ ଜଣେ ଯୁବତୀ । ପରିବା କଟା ଛୁରିରେ ଅତି ନାରକୀୟ ଭାବେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ରାଜଧାନୀ ସ୍ଥିତ ଗୌରୀନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏଭଳି ଏକ ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତି । ସେପଟେ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଲିଙ୍ଗରାଜ ଥାନା ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଉଭୟ ଗୋଟିଏ ରୁମ୍ ରେ ଦୀର୍ଘ ସାଢେ ତିନି ବର୍ଷ ଧରି ରହୁଥିଲେ । ତେବେ କେଉଁ କାରଣରୁ ଜଣେ ଆଉଜଣଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲା ତାକୁ ନେଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ବାନ୍ଧବୀ କାଟିଲା ବାନ୍ଧବୀର ବେକ । ଅତି ନିର୍ଧୟ ହୋଇ ବେକରେ ଭୁସି ଥିଲା ଛୁରୀ । ସମ୍ପର୍କ ଭିତରେ ସଇତାନ କାଟି ଦେଇଥିଲା ବନ୍ଧୁତ୍ବର ଡୋରି । ଭୁଲିଗଲା ଦୀର୍ଘ ଦଶ ବର୍ଷର ନିବିଡ ସମ୍ପର୍କ । ଗୋଟିଏ କୋଠରୀରେ ବିତୁଥିଲା ଜୀବନ । କି ଦିନ କି ରାତି । ଉଭୟ ଉଭୟଙ୍କୁ ଘଡିଏ ନ ଦେଖିଲେ ରହି ପାରୁ ନ ଥିଲେ । ତେବେ ଏମିତି କଣ ହେଲା ଯେ, ଅମିଷା ମିତ୍ର ନିଜର ଅତି ଘନିଷ୍ଠ ବାନ୍ଧବୀ ଅଳକା ନନ୍ଦା ଦାସଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବାକୁ ପଛାଇ ନ ଥିଲା । ପରିବା କଟା ଛୁରିରେ ସେ ଅତି ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ଅଳକାକୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ଅମିଷା । ରାଜଧାନୀ ସ୍ଥିତ ଗୌରୀନଗର ଲେନ ୫ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏଭଳି ନାରକୀୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା ଘଟିଛି ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତି । ଯାହାକୁ ନେଇ ରାଜଧାନୀରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ଖେଳିଯାଇଛି । ରକ୍ତ ଜଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଳକାଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ପଡିଛି । ଥରେ ନୁହେଁ କି ଦୁଇ ଥର ନୁହେଁ । ପାଖି ପାଖି ଦଶଥରରୁ ଉର୍ଧ ହେବ ଅଳକାର ବେକରେ ଚୋଟ ପକାଇଥିଲା ଅମିଷା । କହିବା ପାଇଁ ଗଲେ ଅଳକାକୁ ମାରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଜ୍ଞା କରିଥିଲା ଅମିଷା ।

ତେବେ ଖବର ପାଇଁ ଖବର ପାଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଲିଙ୍ଗଥାନା ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ପୋଲିସ ସୁତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଅମିଷାଙ୍କ ଘର କୋଣାର୍କ ହୋଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କ ପରିବା ଲୋକ ଝାରପଡାରେ ରହୁଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ସେ ପାଖା ପାଖି ଦଶ ବର୍ଷ ହେବ ଅଳକାଙ୍କ ସହ ସାଥୀ ହୋଇ ରହୁଛି । ସେପଟେ ଅଳକାଙ୍କ ଘର ବାଲେଶ୍ବର ବାସ୍ତା ଅଞ୍ଚରେ । ତେବେ ଗତ ସାଢେ ତିନି ବର୍ଷ ଧରି ଉଭୟ ଗୌରୀନଗର ଲେନ ୫ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିଲେ ।

ଅଳକା ଏକ ବିପିଓ କଲ ସେଣ୍ଟର କାମ କରୁଥିଲେ । ସେପଟେ ଅମିଷା ଏକ ଏନଜିଓରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ଖବର ପାଇ ପୋଲିସ ଏବଂ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ କରିଛି । ସେପଟେ ଅମିଷାକୁ ଅଟକ ରଖି ପୋଲିସ ପଚରା ଉଚରା ଜାରି ରଖିଛି । ଅମିଷା ଅଳକାକୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ସ୍ବିକାର କରିଛନ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ବର ଡିସିପି କହିଛନ୍ତି ।

କଣ ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା ଶନିବାର ରାତି । ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟିବା ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟ ମଧ୍ୟରେ କଣ କିଛି ଘଟିଥିଲା କି ତାକୁ ନେଇ ସମସ୍ତଙ୍କ ସନ୍ଦେହ ଘନିଭୁତ ହେଉଛି । ସେପଟେ ଘର ମାଲିକ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟଣାର ଭିନ୍ନ ଦିଗକୁ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତ । ସମୟ ପାଖା ପାଖି ଅଢେଇଟା ରୁ ଦୁଇ ଟା ପାଇଁଚାଳିସ । ହଠାତ ସେମାନେ ରହୁଥିବା ରୁମ ଭିତରୁ ପାଟି ତୁଣ୍ଡ ଶୁଭିଥିଲା । କିଛି ସମୟ ପରେ ଚିତ୍କାର ଶବ୍ଦ ଶୁଭିଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ଘର ମାଲିକ ଜ୍ଞାନ ରଞ୍ଜନ ମିଶ୍ର ସେମାନଙ୍କ ରୁମ ପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ଅମିଷା ଘର ଦ୍ବାର  ନ ଖୋଲିବାରୁ ସେ ବାଡେଇ କି ଖୋଲି ଥିଲେ । ପରେ ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଳକାଙ୍କ ମର ଶରୀର ତଳେ ପଡିଥିବା ସେ ଦେଖିଥିଲେ । ଏ ସବୁ ଦେଖି ସେ ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇ ଥିଲେ ।

 ପୋଲିସ ସୂତରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଅଳକାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧକୁ ନେଇ ଅମିଷା ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ । ଆସନ୍ତା ୨୩ ତାରିଖରେ ଅଳକାଙ୍କର ନିର୍ବନ୍ଧ ଥିଲା । ଯାହାକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିଲେ ଅମିଷା । ଏହାକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତି ବଚସା ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା । ଅମିଷା କୌଣଷି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଳାକାଙ୍କର ବାହାଘର ହେଉ ବୋଲି ଚାହୁଁନଥିଲେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଥିଲା ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଖୁଲାସା ହେବା ଦରକାର ବୋଲି ପରିବାରଲୋକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଳକାକୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ଅମିଷା ତାର ଖୁଲାସା ହେବା ଦରକାର ବୋଲି ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି । ଏ ନେଇ ଲିଙ୍ଗରାଜ ଥାନାରେ ଅଳକାଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର ପରେ ପୋଲିସ ଶବ ବ୍ୟବଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି ।

ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପଛର କାରଣ କଣ ? ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ପଛରେ ଅମିଷା ହାତ ରହିଛି । ନା ଆଉ କିଏ ବି ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ । ଏହା ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ନୁହେଁ ତ । ଏଭଳି ଅନେକ ପ୍ରଣ୍ନ ଏବେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଯାହାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ।

   Related Posts